V posledním kole třetí čtvrtiny extraligy prohrály na stadionu Ivana Hlinky 3:4 po samostatných nájezdech. Výhru odsud neodvezly už dva roky.

Přitom stejně jako v pátek doma proti Plzni, šly do vedení, skóre otevřel Nahodil. „Od desáté minuty první části přidal soupeř na bruslení i důrazu a utkání se vyrovnalo. Dostali jsme v závěru třetiny gól, což náš výkon ovlivnilo,“ poznamenal pardubický asistent Ladislav Lubina. „Pojišťováci“ pak „zazdili“ několik přesilovek. „To o našem neúspěchu rozhodlo, proto jsme si odvezli jenom bod,“ dodal Lubina.

Na vedoucí branku domácího Hujsy odpověděl na začátku poslední dvacetiminutovky parádním průnikem přes tři hráče Kousal. Litvínov se dostal znovu do vedení po úspěšném trestném střílení Hanzla. Do prodloužení pak zápas poslal čtyři minuty před koncem Buchtele.

O bodu navíc rozhodovaly až samostatné nájezdy. Za Pardubice se prosadil jenom na úvod Kousal. Domácí překonali Koutského, který vystřídal po pětašedesáti minutách Růžičku, dvakrát. Vítěznou trefu měl na svědomí v deváté sérii bek Kubát.