HC Draci Šumperk - HC Dynamo Pardubice B 5:4 (3:2, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 2. Eliáš (Jouza, Mácha), 4. Matě. Svoboda (Šuhaj, Š. Jelínek), 13. Průžek (Kunst, Bartoš), 29. Žálčík (Bartoš), 63. Šuhaj – 12. P. Machač (Půhoný, Hanousek), 20. M. Rohlík (Nedbal, Kaplan), 25. Zdráhal (Půhoný, Kubíček), 58. Zdráhal (Hanousek, Půhoný). Rozhodčí: Vrba, Rapák – Hanzlík, Veselý. Diváci: 949. Draci Šumperk: Hamalčík (Lackovič) – Eliáš, Kunst, Dudycha, Kadeřávek, Hrachovský – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Mácha, Bernat, Jouza – Nedvídek, Vachutka (A). HC Dynamo Pardubice B: Matěcha (Klouček) – Bukač, Hanousek, Nedbal (C), Drtina (A), Kubíček, Zdráhal (A) – Matýs, T. Urban, Rouha – Kaplan, M. Rohlík, Lichtag – M. Machač, T. Zeman, Pochobradský – Kulhánek, P. Machač, Půhoný.

Hokejistům pardubické B týmu vstup do zápasu vůbec nevyšel a po čtyřech minutách prohrávali již dvoubrankovým rozdílem. Dynamo v úvodní části snížilo dvěma góly, když se prosadil Patrik Machač a poté i Miroslav Rohlík.

V úvodu druhé části mohli hosté srovnat, ale Lichtag ve velké šanci selhal. Srovnat se podařilo až Janu Zdráhalovi, jenž bekhendovou kličkou překonal domácího gólmana. Nerozhodný stav nevydržel příliš dlouho, v polovině zápasu Bartoš zavezl puk do pásma, posunul ho na střed Lukáši Žálčíkovi, jenž střelou zápěstím prostřelil gólmana Matěchu – 4:3.

Pardubice se ve třetí části hnaly za vyrovnáním, ale dlouho se nemohly prosadit a domácí gólman kryl všechny střely. Na vyrovnání si museli hosté počkat až do samotného závěru, kdy vymetl pavučiny Jan Zdráhal.

V prodloužení byli domácí aktivnější a po zásluze získali druhý bod, když ujíždějící Šuhaj překonal Matěchu.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Utkání poznamenaly dva rychlé góly v úvodu. Rychle jsme prohrávali 0:2, ale v průběhu zápasu jsme vyrovnali na 3:3. Od poloviny duelu jsme prohrávali o gól, ale měli jsme spoustu šancí na to, abych utkání úplně obrátili v náš prospěch. Zase jsme však doplatili na neproduktivitu mladších hráčů a v prodloužení náš chyba na modré stála ten druhý bod.“