Oproti posledním zápasům se do pardubické sestavy vrátili obránce Marek Trončinský a útočník Matouš Kratochvil. Vůbec poprvé pak do extraligového utkání naskočil sedmnáctiletý forvard z juniorského týmu Filip Koffer.

Úvodní gól padl z první přesilovky Mladé Boleslavi. V 8. minutě se přesnou střelou prosadil obránce David Bernad. Dynamo srovnalo po akci třetího útoku, kterou zakončil Jan Mandát povedenou kličkou.

Jenže za 68 vteřin si domácí vzali vedení zpět. Opět v přesilovce, když se od modré čáry trefil Jakub Klepiš. Pardubičtí se dotáhli ve 25. minutě, kdy poprvé v sezoně skóroval Tomáš Vondráček.

Třetí dějství začalo pardubickou hrubkou. Boleslavští se prosadili ve vlastním oslabení, když ztrátu puku potrestal Michal Vondrka.

Po faulu na Jacoba Cardwella, který musel odjet na vyšetření do nemocnice, byl vyloučen Jakub Orsava, jenže pětiminutovou výhodu zakrátko vynulovalo vyloučení Čáslavy. Přesto mohl vyrovnat Mandát, ale trefil jen tyčku.

Definitivně rozhodl boleslavský Martin Procházka, jenž dvě minuty před koncem přidal čtvrtý gól domácího týmu. Pro Pardubice skončila třízápasová vítězná série.

Mladá Boleslav – Pardubice 4:2

Fakta - branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Vondrka), 42. Vondrka, 59. Martin Procházka (Říha, Vondrka) – 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Orsava 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3002. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0.
HC Mladá Boleslav: Krošelj – Bernad, Pláněk, Němeček, Říha, Dlapa, Kurka, T. Voráček – Orsava, Žejdl, Šťastný – M. Procházka, Klepiš, Vondrka – Pacovský, P. Musil, Skalický – Pabiška, Knotek, P. Kousal. Trenér: Kýhos.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Čáslava, Budík – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Svoboda – P. Sýkora, Poulíček, Mandát – Kratochvil, Dušek, Koffer. Trenér: Holaň.

Další dnešní výsledky:
Hradec Králové - Brno 4:2, Olomouc - Sparta 2:4, Litvínov - Třinec 0:2, Karlovy Vary - Liberec 2:3, Zlín - Plzeň 3:5, Chomutov - Vítkovice 3:5.