Domácí tým chtěl zapomenout na duel s Olomoucí, ve kterém neskóroval. To se povedlo, Pardubičtí totiž dokázali dobře reagovat a taky trestat vítkovická zaváhání.

První přesilovku zápasu hráli hosté, jenže krátce po jejím skončení inkasovali. Přihrávku od Košťálka si zpracoval nejlepší pardubický střelec Robert Říčka a zamířil přesně.

Za Vítkovice pak zblízka nedokázal skórovat Kalus, místo toho Dynamo zvýšilo na 2:0. Souhru první pardubické formace zakončil Robert Kousal.

Další trest následoval na konci druhé třetiny. V oslabení ujížděl hostům Filip Koffer, kterého musel nedovoleně zastavit obránce Polák. Nařízené trestné střílení proměnil faulovaný útočník, pro kterého to byl první extraligový gól.

Východočeši náskok navýšili ještě ve třetím dějství. Proti svému bývalému klubu skóroval Ondřej Roman, krátce po něm přidal pátý gól Dynama Matěj Blümel a podruhé se trefil Koffer.

„Prvních deset minut bylo z naší strany kvalitních. Pak jsme si vypracovali dvougólový náskok a od té doby hráli celkem lehkovážně. Druhá třetina byla špatná, tam jsme soupeře pustili do mnoha šancí. Podržel nás Milan Klouček, který celý zápas chytal výborně. Ve třetí třetině nám to tam na rozdíl od posledních zápasů napadalo. Jsme rádi, ale výsledek 6:0 úplně neodpovídá obrazu hry,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Pardubice se v tabulce dotáhly na vedoucí Mladou Boleslav, už v pátek je čeká další zápas na ledě Třince.

„Z naší strany to byl špatný zápas. Vstup do utkání nebyl dobrý, propadávali jsme a nevyhrávali osobní souboje. Pardubice nám daly lekci z produktivity a hrály parádní hokej,“ uvedl Radek Philipp, asistent trenéra Vítkovic.

Pardubice – Vítkovice 6:0

Fakta - branky a nahrávky: 10. Říčka (Košťálek, Robertson), 15. Kousal (Musil, Camara), 39. Koffer z trestného střílení, 50. Roman (Říčka, Cienciala), 51. Blümel (Paulovič), 57. Koffer (Hrádek, Blümel). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Axman, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 7123. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:0.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, Kolář, Zdráhal – Musil, Kousal, Camara – Cienciala, Roman, Říčka – Blümel, Poulíček, Paulovič – Rohlík, Anděl, Koffer.
HC Vítkovice Ridera: Stezka – R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář – Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, Dej – M. Kalus, Flick, Fridrich – Afanasjev, Chlán, R. Bondra.