Start – cíl. Podle výsledku 4:0 ve prospěch Dynama to tak vypadá. Jenže v Třinci to mohlo skončit klidně opačně.

„Byli jsme svědky kvalitního a vyrovnaného utkání. Oba týmy ztrácely puky a zároveň z hlediska šancí na tom byly podobně. Rozhodoval výborný Will, který zneškodnil všechny střely Třince, a také naše produktivita. Chyby se dají předpokládat, což ovšem neznamená, že bychom se je neměli snažit co nejvíce eliminovat,“ zvedá varovný prst pardubický kouč Radim Rulík.

Petr Sýkora v dresu Dynama Pardubice.Ke stropu pardubické enteria areny poputuje číslo 37, které nosila dlouholetá opora klubu Petr Sýkora. Legenda se tak zařadí mezi další legendy.Zdroj: DENÍK/Luboš Jeníček

Deset z jedenácti

Oblíbený soupeř. V posledních sezonách ani omylem. V letošní ale Pardubice nedaly Plzni čichnout. Doma vyhrály 7:2 a venku 4:1 a 2:0.

„To je minulost. Sezona pokročila, každý tým teď o něco hraje. Nesmíme nic podcenit,“ krotí euforii pardubický útočník Lukáš Radil.

Nicméně Dynamo z posledních jedenácti zápasů zaknihovalo deset výher.

„V kabině vládne pohoda. Hokeje si užíváme. Ne ledě nám to funguje. Dokážeme zvládat těžké zápasy i těžké chvíle. Hlavně nesmíme ve svém úsilí polevovat. Zbývá nám nějakých jedenáct utkání v základní části, ve kterých se chceme co nejlépe připravit na závěr sezony,“ vyhlašuje Radil.

Před utkáním se bude vyřazovat dres Petra Sýkory, se kterým Radil nastupoval v jednom týmu.

"Na ceremoniál se strašně těším. Asi nejvíce jsem zvědavý na Petrův proslov," usmívá se pardubická devětašedesátka. Není vyloučeno, že se také jeho dres v budoucnu objeví hodně vysoko…

Zdroj: HC Dynamo Pardubice