Dynamo jasně vyhrálo a dotáhlo se na Liberec

Pardubice - Navázali na středeční vítězství v Brně. Pardubičtí hokejisté doma přehráli Liberec, kterému ve 22. kole hokejové extraligy vstřelili pět branek a srovnali s ním krok v tabulce.

17.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vedení 2:0 po první třetině? V jejím úvodu to tak rozhodně nevypadalo. Pardubičtí se totiž museli bránit v oslabení, hosté ovšem nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Naopak Dynamo se v první početní výhodě radovalo. V 11. minutě brankář Will neudržel střelu Rostislava Marosze, který otevřel skóre. A druhý gól padl po ukázkové kombinaci, kterou do odkryté branky zakončil Petr Sýkora. Znovu v přesilovce.

Ve druhé třetině zvýšil Tomáš Rolinek, zanedlouho reagoval Petr Jelínek, po jehož dorážce Dynamo v oslabení inkasovalo. Zajímavý zápas přinesl další šance na obou stranách, důležitými zákroky svému týmu pomohl Ondřej Kacetl.

Ve třetím dějství uklidnil Pardubice Sacha Treille, který těžil z nahrávky Tomáška. Hosté to ještě zkusili bez brankáře, ale pátý gól přidal Matěj Beran.

"Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v letošní sezoně. Výkon byl zodpvědný, navíc nám fantasticky zachytal Ondra Kacetl. Základ k úspěchu jsme položili hned v první třetině, kdy jsme zvládli oslabení ve třech a následně hned další přesilovku Liberce. Mužstvo si začalo věřit a týmovým výkonem to dotáhlo až do vítězného konce," řekl po utkání Miloš Holaň, trenér Pardubic.

"Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, měli jsme několik šancí, ale neproměnili jsme dlouhou přesilovku pět na tři. Kombinací našich velmi špatných statistik z oslabení a naší nedisciplinovanosti jsme pak zápas nezvládli. Dostali jsme góly v oslabení, naopak jsme nebyli schopni vyložené šance proměnit. Domácí nadšením a efektivitou v přesilovkách zápas zaslouženě vyhráli," uvedl liberecký trenér Filip Pešán.

Pardubice - Liberec 5:1

Fakta – branky: 11. Marosz (Trončinský, Cardwell), 20. P. Sýkora (Marosz, Rolinek), 21. Rolinek (Trončinský), 54. Treille (Tomášek), 59. Beran (Dušek, M. Kaut) – 23. P. Jelínek (M. Kvapil). Rozhodčí: Bulanov, Pražák – Pešek, Klouček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 8032. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Bílí Tygři Liberec: Will – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta – Jašek, P. Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Ordoš – Bartovič, J. Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Autor: Tomáš Rais

17.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Po sestupu přichází rána kladivem do hlavy...

Peníze. Ilustrační foto.

Krajská muzea a galerie nakoupí díla za více než pět milionů korun

Reprízu finále rozsekly až nájezdy. Radoval se mistr

Přelouč – Návrat v čase… Přesněji řečeno do finálového dne 31. ročníku Přeloučské hokejbalové ligy. V souboji o zlato Cepy zdolaly Kenyu a třetí místo braly Břehy.

Řehounek rezignuje na post náměstka

Pardubice – Jan Řehounek (ANO) se rozhodl rezignovat na pozici náměstka primátora, aby se mohl naplno věnovat funkci poslance.

Pardubičky? Obrana jako řešeto. Jinak vše při starém

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ Evergreen. Význam tohoto cizího slova zní takto: stará, stále populární a oblíbená písnička. Jenže v případě SK Pardubičky se jedná sice o stálou, ovšem nepopulární písničku. Stejně jako v předchozích letech, a je jedno jestli v krajském přeboru nebo nynější I. A třídě okupuje příčky ve spodní polovině tabulky.