V zahraničním srovnání Dynamo nastoupilo proti švýcarským celkům (Biel a Servette Ženeva) a německému Krefeldu. „Švýcarský turnaj splnil účel, zahráli jsme si zase s jinými týmy. Nehráli jsme jen s těmi českými. Krefeld nás tolik neprověřil, protože to byl asi nejslabší soupeř. Ale jinak si myslím, že dva švýcarské týmy byly velice dobré,“ uvedl hlavní trenér Richard Král.

Série zápasů přinesla zajímavé momenty. V úvodním utkání s Bielem obrat z 0:2 na 4:2, v druhém utkání proti Krefeldu zase jasnou výhru. K ní přispěl i hattrick útočníka Roberta Říčky.

„Jsem útočník, takže jsem rád, že jsem se už konečně trefil. Hrajeme dobře celkově, vzadu nehoříme a každý zápas si vytvoříme dost šancí,“ řekl Říčka, jenž přišel do Pardubic ze Sparty.

V posledním vystoupení ve Švýcarsku pak Dynamo hrálo nerozhodně s týmem Ženevy a padlo v nájezdech.

Hokejová příprava - ilustrační foto
Nejtěžší švýcarský test: V Ženevě až do nájezdů

„Všechny zápasy nám zase něco ukázaly. Jsem spokojený, ukázalo to i sílu týmu, protože kluci opravdu ten poslední zápas chtěli otočit. Semkli se a podali velice bojovný výkon,“ dodal ještě kouč Král.

Čisté konto si proti německému soupeři připsal brankář Jakub Soukup, další dva zápasy chytal Dominik Frodl. Zejména v tom posledním měl hodně práce.

„Musím říct, že konečně přišel zápas, kdy jsem si mohl pořádně zachytat. Předtím jsem dostal několik smolných gólů, se kterými jsem nemohl nic udělat. Teď už jsem se konečně dočkal zápasu, kde bylo plno šancí a jsem strašně rád, že jsem mohl ukázat, že taky umím chytat, a hlavně se i rozchytat,“ prohlásil Frodl.

Poslední švýcarský soupeř dopřál kvalitní prověrku. „Ženeva byla jednoznačně nejlepší soupeř ze všech tří týmů. Hlavně jsme první dva zápasy vyhráli, teď to bylo o tom, že jsme se dokázali vyrovnat Ženevě, která v poslední sezoně došla až do finále švýcarské ligy," dodal Frodl.