Glosa Zdeňka Zamastila - Na tento zápas se historie zeptá…

Výhra nebo prohra. Ve sportovním prostředí dvě zásadní věci. A hlavně dvě úplně rozdílné věci. Vítězství, ať už hráčům, trenérům nebo, těm pro které se kolektivní sporty provozují, divákům, vždy zpříjemní náladu. Naopak nezdar jim může otrávit několik dní. Obě „nevlastní sestry“ se rodí různými způsoby. Pokaždé se, ale jejich aktéři shodnou na tom, že se historie nebude ptát, jak k nim došlo. Zkrátka nejdůležitější je, který tým získá více bodů. V případě výhry pardubických hokejistů nad Brnem se ale historie ptát bude. Nejenom, že Dynamo zachránilo zcela ztracený zápas, ale hlavně třináctou výhrou řadě překonalo vousatý rekord v navazování korálků na jednu vítěznou šňůru. O tom se bude mluvit v Pardubicích ještě několik dlouhých let…

Nebylo to pravé Dynamo. Prvních třicet minut vyráběli obránci nebývalé chyby. Brno se prakticky zadarmo dostalo do vedení 3:1.

„Musím uznat, že utkání z naší strany nebylo optimální. Dolehla na nás nějaká únava. Byl to takový ten zápas, kdy nám odskakovaly puky od hokejek a odrážely se k soupeři. Takhle to ale prostě občas v hokeji chodí. Nutno podotknout, že Brno hrálo dobře do obrany a jednoduše v obranném pásmu. Stálo nás hrozně sil se k nim dostat,“ vysvětloval pardubický asistent Marek Zadina.

Jeho svěřenci pak přeměnili zápas blbec na zápas borec… Také díky zásahu lavičky. Trenéři totiž odvolali gólmana Frodla už čtyři minuty před klaksonem. Velerisk se vyplatil. Dynamáci se usadili na území Komety. Nejdříve snížil Říčka a třiadvacet vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Adam Musil. Euforii si přenesly i do penalt, když hned čtyři zužitkovali.

„Ten závěr se byl skvělý. Kluci do poslední chvíle věřili, že když dáme jeden gól, tak jsme schopní dát další. V nájezdech jsme ten obrat potvrdili, což pro nás znamená hrozně moc. Musíme klukům poděkovat,“ rozplýval se Marek Zadina.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Jak Dynamo porazilo všechny své soupeře

Liberec 1:0 po prodl. (doma)
Litvínov 1:0 po sam. náj. (venku)
Hradec Králové 5:2 (doma)
Kladno 6:2 (doma)
Třinec 3:2 (venku)
Plzeň 7:2 (doma)
Mladá Boleslav 1:0 (venku)
Olomouc 3:0 (doma)
Sparta Praha 3:2 (venku)
České Budějovice 4:2 (venku)
Vítkovice 5:4 po s.n. (venku)
Karlovy Vary 3:1 (venku)
Brno 4:3 po s.n. (doma)