Pátečnímu utkání Pardubic v Jihlavě přidává ještě větší důležitost postavení obou celků v tabulce. Dynamo s Duklou soupeřily v poslední baráži, nyní se seřadily v našlapané tabulce na stejném bodovém počtu.

Dvacet bodů má aktuálně hned čtveřice celků. „Utkání v Jihlavě považuji za zápas pravdy. Čeká nás houževnaté mužstvo, které otočilo několik domácích utkání. Dukla právě na Horáckém zimním stadionu získala většinu svých bodů. Musíme se připravit na týmový a soudržný výkon soupeře,“ očekává pardubický trenér Miloš Holaň.

V prvním vzájemném utkání sezony vyhrály Pardubice nad Jihlavou 7:5. Příznivější bilanci pojedou na Vysočinu hájit i s hokejisty, kteří se vrací z marodky. Již v posledních zápasech byl připraven Martin Kaut, v tréninku se na návrat navíc připravuje Petr Sýkora. „Vrací se, to je pro nás velmi dobrá zpráva,“ říká kouč Holaň.

„Do Jihlavy jedeme pro tři body. Víme, jak vypadá tabulka, proto nás zajímá vítězství,“ prohlásil útočník Matěj Beran, který v každém z posledních tří zápasů skóroval. „Před brankou padají góly nejvíce, snažím se tam hodně chodit. Teď jsem dával góly já, příště to může být zase někdo jiný,“ dodal třiadvacetiletý forvard.

OK90 - Kacetl má novou masku Pardubické barvy a motivy již zdobí masku brankáře Ondřeje Kacetla. „Měl jsem ji objednanou od května, bohužel ale nebyla má velikost, čekali jsme na ten správný typ. Na masce nechybí znak Dynama, vpředu je mé číslo, dále jsou na ní trochu schované detaily jako ‚OK90‘. Nechtěl jsem lesklou, takhle matná se povedla. Vzadu mám svou přezdívku, tlapku pejska Marleyho a rodinu včetně přítelkyně ve čtyřlístku pro štěstí,“ popsal Kacetl.