„Je to generálka, už téměř jako extraligový zápas. Věřím, že hráči to vnímají stejně. Přizpůsobili jsme tomu program, měli jsme i videorozbor,“ řekl Miloš Holaň, hlavní trenér Pardubic.

On i hráči na středečním tréninku přivítali zpět Jacoba Cardwella. Kanadský bek, který za Dynamo odehrál minulou sezonu, prodloužil smlouvu, ale z osobních důvodů požádal o přerušení kontraktu. Po nešťastné události se musel v Kanadě postarat o svou přítelkyni.

„Podle informací se úspěšně zotavuje z vážných popálení a Jacob nás požádal, aby mohl zabojovat o místo v kádru pro letošní sezonu. Jeho snahy si vážíme, a tak jsme se domluvili na podmínečném angažování. Během něj rozhodneme, zda mu obnovíme platnost přerušeného kontraktu,“ vysvětlil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Cardwell se po nekonečném cestování hned zapojil do tréninku, odpoledne ho pak čekaly testy.

„Neviděli jsme ho celé léto. Po testech uvidíme, v jaké je kondici. Ještě se rozhodneme, možná ho vezmu jako sedmého beka na zápas,“ naznačil Holaň další plán pro duel v Mladé Boleslavi.

Cardwell nyní musí přesvědčit, během přípravného období se navíc tvořila obrana v pozměněném složení. „Ukázali se dobře další hráči, což je jen ku prospěchu věci. Bude zdravá konkurence i v obraně. Každý bude muset hrábnout na dno v každém utkání, aby si místo zasloužil,“ prohlásil pardubický trenér.

Pardubičtí se se Středočechy potkali již na začátku srpna, tehdy se prosadili až v prodloužení. Poslední dva přípravné zápasy Dynamo vyhrálo. Jak dopadne v generálce před extraligovým startem?