HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 pp. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) – 5. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. Pospíšil (Osburn). Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9892. HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – T. Dvořák, Čerešňák, Hájek, Kolář, Vála, Košťálek, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, Poulíček (A), Cienciala – Říčka, Pochobradský, Mandát. HC Kometa Brno: Kavan (Lukeš) – Ščotka (A), Osburn, Kučeřík, Kaňák, Ďaloga, Gazda, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Zbořil – Kos, Kollár, Kratochvíl – Okál, Holík, Moses.

Dynamo v bráně s Milanem Kloučkem vstoupilo do zápasu aktivně a první čtyři minuty téměř nepůjčilo Kometě puk. Úvodní tlak však Pardubičtí nedokázali využít a ze vstřelené branky se radovali hosté. Tomáš Marcinko vyhrál buly a střelou z levého kruhu překonal Kristián Pospíšil bezbranného Kloučka. Blízko k vyrovnání byl následně Martin Kaut, ale jeho pokus skončil pouze na horní tyči. Skóre se pak měnilo opět na druhé straně. Jan Ščotka vystřelil střelu od modré, která sice neměla nejlepší parametry, ale Tomáš Marcinko kotouč ztečoval a poslal za záda pardubického strážce svatyně. Šanci na snížení měl ve druhé polovině úvodního dějství ještě Říčka, ale jeho pokus v přesilové hře kryl pozorný Kavan.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Dynamo ve druhé části začalo na ledě dominovat a v 28. minutě se dočkalo snížení. Tomáš Dvořák doslova nabil zbraň jménem Patrik Poulíček. Jeden z pardubických kapitánů pak vypálil dělovku přesně pod horní tyč Kavanovy brány.

Druhá část se pojila i s nepříjemnými zraněními. Pardubický obránce Tomáš Dvořák nejprve nehezky ramenem poslal k ledu Zbořila a následně si Cingel počkal na Hyku a poslal domácího útočníka krosčekem na čtyři.

Po těchto událostech se Východočeši radovali ze druhé branky v zápasu, která byla také vyrovnávací. Akci založil Lukáš Radil, který našel před bránou nehlídaného Lukáše Sedláka a pardubický kapitán šikovně jen přehodil beton brněnského gólmana.

V závěru se domácí ještě ubránili přesilové hře hostů a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Pardubičtí hokejisté zvládli svůj první zápas po návratu ze Švýcarska, když porazili Liberec 4:1.
Dynamo zlomilo zápas v závěru a osladilo si návrat do extraligy výhrou

Třetí třetina začala lépe pro Kometu. Pospíšil mohl potrestat špatnou rozehrávku domácích, ale jeho střela našla pouze konstrukci Kloučkovy brány. Šanci si připsalo i Dynamo, ale Martin Kaut tváří v tvář neuspěl proti brněnskému brankáři.

Následně se ukázalo pravidlo nedáš - dostaneš. O třicet vteřin později totiž Zdeněk Okál využil dokonale zmatku v obraně domácích a nalil puk Tomáši Marcinkovi, který prostřelil vše, co před ním stálo - 2:3.

Pardubičtí to tak nechtěli nechat být a vrhli se ve vší síle do útoku. Soustavný a stupňující tlak nakonec dokázali poměrně brzy využít a srovnali na 3:3. O třetí pardubickou branku se postaral Jan Mandát, který ze slotu zakončil po dokonalé zadovce od Ciencialy.

Nerozhodný stav zůstal až do prodloužení, ve kterém sice Dynamo mělo přesilovou hru, ale tu nedokázalo využít. Poté si vybral smůlu Milan Klouček, který propustil mezi betony pokus Kristiána Pospíšila a z dvoubodového vítězství se tak radovali hosté.