V této sezoně dokázali hráči Dynama proti Liberci vydolovat čtyři body. To, že v utkání 35. kola extraligy žádný další nepřidají, napověděla právě úvodní část zápasu. Ve 4. minutě přihrával Michal Bulíř puk před branku, kde se odrazil od brusle kapitána Koláře do pardubické sítě. Vzápětí navíc ujel Marosz, ale brankář Kacetl neinkasoval.

Další úder Bílých Tygrů následoval v přesilovce, kdy mohl zblízka dorážet Radan Lenc. Liberec své vedení zvýšil hned na začátku druhé třetiny, kdy svůj únik zakončil přesně Jan Ordoš.

V prostředím dějství zvýšili střeleckou aktivitu hosté, jenže v nadějných pozicích Matýs či Blümel nezakončili přesně. Na druhé straně naopak pohodlně skóroval Libor Hudáček.

Až za stavu 4:0 to vyšlo i Dynamu, kdy výlet obránců zakončil přesnou trefou Jan Kolář. V poslední třetině ještě Liberec využil přesilovku, když volný Michal Bulíř překonal už Kantora. Za Pardubice už jen snížil při hře čtyři na čtyři Jan Mandát.

V neděli hokejisty Dynama čeká zápas v Plzni, kde se hraje v 16.30 hodin.

Liberec – Pardubice 5:2
Fakta - branky a nahrávky: 4. Bulíř (Ordoš, Graborenko), 14. Lenc (Hudáček, Birner), 21. Ordoš (Bulíř), 33. L. Hudáček (Kotvan, Lenc), 47. Bulíř (Lenc, Birner) – 37. Kolář (Ivan, Svačina), 56. Mandát (Svačina, Kolář). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Ondráček, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 5875. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1.
HC Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Ordoš, Bulíř, Birner – Lenc, L. Hudáček, Marosz – Zachar, P. Jelínek, Krenželok – Průžek, A. Musil, J. Vlach – Najman.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (41. Kantor) – Zdráhal, Mikuš, Ivan, Kolář, Holland, Voráček – Tybor, Mandát, Svačina – Kindl, R. Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček, Beran – Machač.