Na úvodní dějství v Liberci by s největší pravděpodobní chtěli Pardubičtí úplně zapomenout, jelikož po dvaceti minutách prohrávali 1:2. Právě snižující trefa přišla až v samotném závěru prvních dvaceti minut. Ani druhé dějství nevypadalo z pohledu Dynama vůbec dobře, jelikož třetí branku zápasu vstřelil liberecký Flynn. Byť hosté měli výraznější střeleckou převahu ve druhé a třetí části, tak zúročit tento tlak se podařilo Pardubicím až v závěrečné třetině. Na 2:3 snižoval Robert Říčka, když proměnil teprve druhou přesilovou hru Dynama v letošní sezoně. Na vyrovnávající trefu se čekalo až do samotného závěru, kdy powerplay využil Tomáš Hyka. Ten mohl být hrdinou i v prodloužení, ale liberecký brankář ho vychytal. Rozhodovalo se tak až v samostatných nájezdech, které lépe zvládli domácí hokejisté. 

Dynamo si po heroickém závěru třetího dějství odváží z Liberce vydřený bod.
Těžce vydřený bod z Liberce. Dynamo ani podruhé v sezoně nezvládlo nájezdy

Dynamo se však i přes pouhý zisk jednoho bodu dostalo na první místo tabulky a trenéry může především těšit, že jeho svěřenci proti Tygrům nic nevzdávali a bojovali až do posledních vteřin utkání. Poprvé v sezoně se do základní sestavy A týmu dostal také Tomáš Urban.Poprvé v sezoně se do základní sestavy A týmu dostal také Tomáš Urban.Zdroj: HC Dynamo Pardubice

„Já si myslím, že první třetina se nám nepovedla, tam si myslím, že jsme si ten zápas hodně zkomplikovali. Ale myslím, že se náš výkon postupně zlepšoval od druhé třetiny a ve třetí třetině jsme hráli dobrý poctivý hokej. Kluci tu třetí třetinu odmakali plus prodloužení, škoda, že jsme v těch nájezdech nebyli šťastnější a nepřevrátili to na svou stranu. Musím pochválit tým za druhou a třetí třetinu, že to nevzdali a odmakali. Je pozitivní, že jsme dali gól v přesilovce a bohužel nám to nevyšlo po těch nájezdech," hodnotil zápas asistent trenéra Pardubic, Marek Zadina. 

Své hodnocení přidal i střelec klíčové vyrovnávající trefy.

"Začátek nám absolutně nevyšel, což nás nakonec stálo více bodů. Samozřejmě jsme chtěli víc," neskrýval Tomáš Hyka rozčarování. 

Právě jeho trefa se stala tou nejdůležitější v zápase a nutno říct, že mohl být za hrdinu i v prodloužení.

"Jsem rád, že to tam v tom závěru padlo. Měli jsme hned několik šancí a věřili jsme, že tu branku dáme. Škoda prodloužení, kde jsem byl v obrovské šanci, ale bohužel to tam nespadlo. Nájezdy, to už je pak loterie," dodává útočník elitní formace.