Vyhraný duel na Spartě, téměř domácí atmosféra v O2 Areně a průběžně druhé místo v Tipsport extralize. V Pardubicích nebyl sebemenší pochyb o tom, že vše šlape tak, jak má. Realita za dveřmi enteria areny však je trochu jiná. Pardubický klub totiž rozvázal smlouvu s dosavadním hlavním trenérem Dynama a majitel Petr Dědek přišel s jediným vyjádřením: "K dnešku jsme ukončili smlouvu s Václavem Varaďou. Život jde dál."

Václav Varaďa překvapivě končí na lavičce Dynama Pardubice.
Obrovský šok! Václav Varaďa končí na lavičce Dynama a fanoušci zuří

Vyjádření hlavního představitele Dynama však fanouškům absolutně nestačí, což dokazují reakce na všech sociálních sítích. 

"Sorry, ale zasloužili bychom si jako fanoušci pořádné vysvětlení, jedna věta opravdu nestačí," píše jeden z podporovatelů na Facebooku. Jiní zas přidávají komentář, jak je možné, že po tak krátké době vystřídalo Dynamo hned dva tak kvalitní trenéry: "Vyhoděj Rulíka, aby mohl přijít Varaďa. Pak jen tak ho vyhodí bez pořádnýho důvodu. Je to smutný."

S vyjádřením dokonce přišel i oficiální fanklub s názvem Dynamo FANS na svém facebookovém účtu: "Prosíme všechny Pardubáky, mějte trpělivost a počkejte na vyjádření klubu ohledně odvolání trenéra. V případě, že žádné smysluplné vysvětlení nepřijde, podnikneme další kroky v neděli při utkání s Třincem. Zatím počkáme."

Najdou se ale i tací, kteří tuhle překvapivou zprávu dříve či později čekali. Důvod? Údajné pnutí mezi hlavním trenérem a majitelem klubu.

Česko je národ vtipálků, což se ukazuje i v případě konce Varadi na lavičce Dynama. Sociální sítě už samozřejmě zaplavily poznámky přispěvatelů, kteří například připomínají transparent sparťanských fanoušků.

Nechybí ani však vtipně napsané příspěvky, z kterých na čtenáře srší spíše hořkost. Fanoušci Dynama tohle nečekali a zprávě tak stále nemohou uvěřit…