Jako uragán vlítli pardubičtí hokejisté do veledůležitého zápasu. Od prvních vteřin byli aktivnější a vypracovali si hned několik nadějných příležitostí. Po třech minutách hry si dokonce vysloužili i přesilovou hru. První útok sice Dynamu nevyšel, ale ten druhý už ano! Z pravého kruhu přihrával Kousal na Čerešňáka, který se nebál vystřelit a tato snaha se mu vyplatila - 1:0.

Vítkovice následně ukázaly, že to na hokejkách mají také. Lakatoš pořádně provětral Willa, ale ten zůstal pozorný a vyrovnání se zatím nekonalo. Vzápětí tomu ale už bylo jinak. Marosz vypálil na Willa, který střelu napoprvé kryl, ale před bránou stál pozorný Dej, který zasunul puk za záda domácího gólmana - 1:1.

Po zbytek první části se již hrálo spíše opatrněji, i když oba týmy si nějaké příležitosti vypracovaly. Za vypíchnutí ale jedna situace stojí a to obrovské gesto od Lukáše Radila. Už už to vypadalo, že si Dynamo zahraje přesilovou hru, ale pardubický útočník odvolal fair play gestem trest pro vítkovického beka.

A opět famózní vstup Pardubic do úvodu třetiny. Po necelých dvou minutách zavelela k brance první lajna Radima Rulíka. Střelcem nebyl nikdo jiný než nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Zohorna. Kousal našel svého spoluhráče u levého mantinelu a Zohorna následně z blízkosti zasunul kotouč mezi betony vítkovického gólmana - 2:1.

Petr Dědek může být spokojený s výkony svého týmu, ale mimo led řeší vážné problémy.
Obří problém. Pardubice na ledě září, v zákulisí se hraje o budoucnost Dynama!

Vítkovice mohly také udeřit. Expardubický hráč Juraj Mikuš přihrál Lakatašovi, který okamžitě pálil. Jeho střela však skončila pouze na tyči.

Dynamo mohlo několikrát svůj náskok ještě zvýšit, ale všechny útoky skončily na výborných zákrocích Stezky. V samotném závěru druhého dějství mohl ještě navýšit Zohorna, když v oslabení ujel protihráčům, ale jeho střela skončila na tyčce, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Pardubice.

Třetí třetina se hrála už v poklidnějším duchu. Dynamo spíše pozorně bránilo a čekalo na brejky. Vítkovicím naopak tvoření a dobývání příliš nesedělo. Za to Pardubice několikrát zahrozilo, ale Stezka ve třetí třetině držel "čisté konto".

Hosté v závěru zkusili i power play, ale na Willa si podruhé už nepřišli a po zásluze Pardubice vyhrály. Dynamo tak uhájilo prvn príčku a navíc si vypracovalo čtyřbodový náskok na druhý Liberec.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Čerešňák (R. Kousal), 22. Zohorna (R. Kousal, Čerešňák) – 9. Dej (Marosz, Raskob). Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Lederer. Diváci: 7478. Počet trestů: 3:4. Využití: 1:0. HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Bučko –Radil, R. Kousal, Zohorna - Cienciala, A. Musil, Říčka –Koffer, Poulíček, Paulovič – Matýs, Rákos, Urban. HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) –Prčík, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík – Kalus, Marosz, Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský –Bukarts, Krieger, Dej –Lednický, Chlán, Šlahař.