Dynamo navazuje na svoji domácí šňůru, ve kterých nejprve přivítala v enteria areně České Budějovice a pak také Litvínov. S Motorem sice východočeši dokázali dohnat dvoubrankové manko a v prodloužení dokonali obrat z 1:3 na 4:3, ale proti Litvínovu se jim to již nepodařilo. Dynamo prohrávalo o tři branky a srovnat tento nepříznivý stav se mu už nepovedlo. Verva si z enteria areny odvezla všechny body a po výhře 4:2 tak ukončila Pardubicím sérii pěti extraligových výher v řadě.

Libor Hájek se po dlouhodobém angažmá v NHL vrací do České republiky, kde oblékne dres Dynama Pardubice.
Fanoušci dostali od Dynama předvánoční dárek. Z NHL přichází Libor Hájek

V průběhu reprezentační pauzy se Dynamo nenudilo. Nejprve odehráli Pardubičtí odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů ve finské Raumě, kde sahali po prodloužení, ale nakonec se jim nepodařilo dohnat dvoubrankové manko a z prestižní evropské soutěže vypadli. Pro Východočechy se i tak ale jedná o historický úspěch. 

Radost udělal klub i svým fanouškům, když majitel klubu Petr Dědek oznámil příchod obránce Libora Hájka z NHL. Ten se sice v dnešním střetnutí s Olomoucí ještě nejspíše nepředstaví, ale podporovatelé Dynama se ho dočkají v nadcházejících zápasech. 

Pardubičtí hokejisté se loučí s Ligou mistrů po vítězství 3:2 ve finské Raumě.
Dynamo se loučí s Ligou mistrů: Odcházíme se vztyčenou hlavou, hlásí Varaďa

Pardubice se nyní plně budou soustředit na ligovou soutěž. Dnešní střetnutí s Morou slibuje atraktivní podívanou. Hanáci mají povedenou formu, jelikož zvítězili v posledních čtyřech utkáních. V extraligové tabulce jsou Kohout na devátém místě s počtem sedmatřiceti bodů.  Nejproduktivnějším hráčem dnešního soupeře Pardubic je Jakub Navrátil. 

Dynamo v prvních dvou střetnutích s Olomoucí bylo úspěšnější. Na domácím ledě zvítězilo 3:1 a z legendární "Plechárny" díky hattricku Ondřeje Vály přivezly tři body po výsledku 5:1.