"Věřili jsme, že první změna na postu hlavního trenéra ve spojení s posílením týmu přinese efekt v podobě zlepšení sportovních výkonů a výsledků. To se bohužel nepodařilo a aktuální situace si žádá okamžité řešení. Dosavadním trenérům děkuji za odvedenou práci,“ oznámil předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

V této extraligové sezoně, která se blíží do své poloviny, se jedná již o změnu číslo 2. Ročník začal jako hlavní trenér Miloš Holaň, kterého po třinácti zápasech vystřídal Břetislav Kopřiva.

Tentokrát se mění kompletní trenérský tým. Do Pardubic se vrací Ladislav Lubina, který zde působil řadu sezon jako útočník a později i asistent trenéra. „Vracím se do klubu, ke kterému mám silný vztah. Chci pomoci Dynamu otočit nepříznivý vývoj probíhajícího ročníku,“ uvedl po svém jmenování nový hlavní trenér Pardubic.

Jedenapadesátiletý kouč byl po boku Pavla Hynka u zisku posledního mistrovského titulu v roce 2012. V české nejvyšší soutěži dále vedl pražskou Slavii nebo brněnskou Kometu, působil i na Slovensku a v Kazachstánu. Naposledy vedl druholigový HC Rodos Dvůr Králové.

„Rozhovory probíhaly zhruba deset dní. V posledních dnech jsem zintenzivnil své sledování Dynama. Ve sportu to nefunguje tak, že se nyní vše obrátí a budeme pouze vyhrávat. Naše působení chceme postavit na tvrdé práci, na disciplíně tréninkové, herní a v neposlední řadě i v osobním životě. Tady budeme klást velký důraz,“ prohlásil Lubina.

V úterý dopoledne již povede se svými asistenty trénink, v pátek ho čeká první zápas. „Na práci se těším, mám z ní respekt, naše situace je vážná. Slibuji všem příznivcům pardubického hokeje, že osobně udělám vše pro to, abychom vývoj sezony zvrátili,“ dodal kouč. 

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Osmá prohra Pardubic: Dynamo nepřetlačilo Olomouc