„Klub zvládl baráž a vydal se na cestu, které říkám obrození. Situace není jednoduchá, co se týče ekonomiky, nicméně klub dělá veškeré kroky, aby se stabilizoval i po této stránce,“ uvedl Dušan Salfický, předseda představenstva a generální manažer. 

Do nové sezony vstupuje Dynamo se skromnějším rozpočtem. Ten by se měl pohybovat v rozmezí 110 až 115 milionů korun. „Z toho veškeré náklady A mužstva se týkají zhruba dvou třetin celkového rozpočtu,“ dodal šéf HC Dynamo Pardubice. 

Ke změnám došlo nejen v hráčském kádru. „Vyhlížíme lepší zítřky, koukáme dopředu. Věříme, že jsme přivedli do Pardubic lidi, kteří chtějí dostat Dynamo na úroveň, kterou si zaslouží,“ řekl Salfický. 

Hned po minulé sezoně začal se stejným trenérským týmem tvořit kádr pro nadcházející sezonu. Do Pardubic dorazila řada hráčů na časově omezenou zkoušku, celkem do týmu přišlo deset nových hokejistů, z toho sedm cizinců z Kanady, Francie a Ruska. „Nechtěli jsme dělat zbytečné přehmaty, chtěli jsme je vidět na vlastní oči a prověřit si je na ledě,“ poznamenal sportovní manažer Pavel Marek. 

Mezi nejcitelnější ztráty se řadí odchody Nicholase Schause a Lukáše Nahodila. Pozici prvního centra klub řeší již dlouhodobě. „Měli jsme v hledáčku Tadase Kumeliauskase, u kterého jsme doufali, že by se tím prvním centrem mohl stát, ale zranil se. Byli jsme ohraničeni financemi, takového hráče jsme do týmu nepřivedli,“ uvedl hlavní trenér Miloš Holaň. 

Podobně je tomu i s postem prvního pravého obránce po Schausovi. „Jeho pozici může vyplnit Marek Trončinský, na kterého hodně spoléhám. Věřím, že se v obou případech najde někdo, kdo překvapí,“ dodal. 

Tým se sehrával během dlouhého přípravného období, během něhož sehrál dvanáct zápasů. Již tento pátek přijde to, co všichni očekávají. První extraligový zápas proti pražské Spartě. 

Jaký cíl si Dynamo před novou sezonou stanovilo? „Předkolo play off. Víme, že to bude stát spoustu dřiny, nic není zadarmo, ale o tuto metu bychom se chtěli poprat,“ naznačil Salfický. 

„Jsme skromní, poctivou prací chceme otočit vývoj v Dynamu. Chtěli bychom hrát hokej, který přitáhne ještě větší počet diváků do hlediště,“ podotkl generální manažer. 

Fanoušci v týmu uvidí mix známých hokejistů a nových tváří. „Chceme fungovat jako tým, neopírat se o hvězdy,“ zdůraznil Marek. 
Při domácích utkáních chce klub zlepšit zápasovou show a obohatit doprovodný program. Prodej vstupenek již běží díky vylepšení ticketingového systému v celé hale online. 

Prodej permanentních vstupenek se pohybuje ve stejné rovině jako loni. „Věřím, že lidé budou zvědaví, co jsme s týmem udělali, a zájem se promítne ještě na jednotlivých vstupenkách,“ uzavřel Salfický.