Memoriál Zbyňka Kusého má za sebou první dva zápasy v pardubické aréně. Úvodnímu utkání Dynama předcházelo slavnostní zahájení, které otevřelo turnaj na počest úspěšného generálního manažera.

Přímo na hrací ploše na Zbyňka Kusého zavzpomínal i bývalý útočník Michal Mikeska, nejproduktivnější hokejista sezony 2004/2005. Právě v tomto ročníku slavil s Pardubicemi extraligové zlato. „Mně i Zbyňkovi se splnil sen. Jeho snem bylo vrátit pohár zpátky do Pardubic,“ vzpomínal Mikeska.

V prvním utkání se Dynamo na turnaji postavilo proti Mountfieldu HK. Ten o den dříve doma smetl Chabarovsk v první třetině 5:0, ale v Pardubicích čtyřikrát inkasoval.

V sestavě Dynama se konečně objevily i posily pro novou sezonu. Tři noví útočníci se prosadili hned v úvodním utkání. Na trefu Patrika Poulíčka totiž navázal kanadský forvard Corey Locke, jen šestnáct vteřin po něm skóroval Martin Látal a povedenou třetinu uzavřel Radoslav Tybor.

Hosté bez několik opor snížili ve 23. minutě, kdy Matěj Chalupa využil přihrávku Rákose. Za Dynamo se pak v přesilovce podruhé trefil Tybor, šestý gól přidal Jan Mandát. Po dvou trefách v závěru byl konečný stav 7:2. Bonusový bod za nájezdy získali taky Pardubičtí, když skórovali Kousal a Locke.

Dynamo nastoupí znovu ve středu od 19 hodin proti Amuru Chabarovsk.

Martin Sýkora, předseda představenstva a generální ředitel HC Dynamo Pardubice
Turnaj máme kam posouvat, říká generální ředitel Sýkora

Pardubice - Mountfield HK 7:2

Fakta - branky a nahrávky: 3. Poulíček (Mikuš, Látal), 11. Locke (Rolinek), 12. Látal (Mikuš, Poulíček), 20. Tybor, 48. Tybor (Kousal), 51. Mandát (Kousal, Eklund), 60. Hovorka (Rolinek) – 24. Chalupa (Rákos), 59. Miškář (Kubík, Cibulskis). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Ganger, Zika. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. Diváci: 4249. Třetiny: 4:0, 0:1, 3:1. Samostatné nájezdy: 2:1.
HC Dynamo Pardubice: Štěpánek – Zdráhal, Eklund, Holland, Kolář, Nedbal, Mikuš – Kusý, Kousal, Tybor – Hovorka, Locke, Rolinek – Mandát, Poulíček, Látal – Kuťák.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Čáp, F. Pavlík, Šalda, Havránek, Gaspar, Cibulskis, Váchal – Perret, Kubík, Pilař – Chalupa, Rákos, Vopelka – Miškář, Bičevskis, Berger – J. Dvořák, Matějček, Zabloudil.