Dynamo prohrálo v Olomouci, rozuzlení přijde po olympiádě

Pardubice – Hokejisté prohráli v utkání 49. kola extraligy 3:5. V Olomouci jim nepomohly ani dva góly Francouze Perreta, domácí o vítězství rozhodli v závěrečné třetině.

8.2.2018

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Na branky se nemuselo dlouho čekat. Hned ve 4. minutě se Hanáci dostali do vedení, když Eberleho střelu tečoval před Kacetlem Marek Laš. Jenže jen nakrátko, zanedlouho již vedly Pardubice.

Po 32 vteřinách využil Kautovu přihrávku Jordan Perret a střelou pod horní tyčku překonal Martina Faltera. Domácí totiž postrádali slovenského brankáře Branislava Konráda, který byl nominován na zimní olympiádu.

A francouzský útočník ve službách Dynama přidal za necelé dvě minuty druhý přesný zásah, když se trefil podobně, tentokrát po výzvě Poulíčka. Střelecky aktivnější domácí vyrovnali v 16. minutě, kdy brankář Kacetl vyrazil střelu Laše, ale volný Jakub Herman se ještě dostal k dorážce.

Zpět do vedení se Olomoučtí dostali ve druhé třetině, když využili za pouhých šest vteřin přesilovku. Až do sítě prošla střela obránce Martina Vyrůbalíka.

Dynamo se dotáhlo zpět ještě před polovinou utkání. Za brankou si poradil Marosz s protihráči a ve střelecké pozici našel kapitána Tomáše Rolinka.

Ve 48. minutě rozhodl Petr Strapáč, který znovu pohotově dorážel. Při hře bez brankáře pak Pardubičtí inkasovali ještě jednou. Dynamo zůstává sedmé, ale pozici pro play off musí potvrdit v posledních třech kolech po olympijské přestávce.

OLOMOUC - PARDUBICE 5:3
Fakta – branky a nahrávky: 4. Laš (Eberle, Holec), 16. Herman (Laš, Eberle), 24. Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 48. Strapáč (Burian, Irgl), 60. Irgl (Burian) – 5. Perret (M. Kaut, Poulíček), 7. Perret (Poulíček, M. Kaut), 29. Rolinek (Marosz). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4141. Třetiny: 2:2, 1:1, 2:0.

HC Olomouc: Falter – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek, Eberle – J. Káňa, Strapáč, Irgl – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Macuh, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Příště (po olympiádě) se hraje:
Liberec - Jihlava (dohrávka 11. kola), Sparta - Olomouc (dohrávka 48. kola) - obojí v pondělí 26. února.
Pardubice - Litvínov, Vítkovice - Hradec Králové, Chomutov - Třinec, Brno - Plzeň, Ml. Boleslav - Olomouc, Liberec - Jihlava, Sparta - Zlín (vše 28. února).

Autor: Tomáš Rais

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté České republiky porazili Švýcarsko 4:1.
14

OBRAZEM: Hokejisté mají po výhře nad Švýcary jisté čtvrtfinále

Utržený kus betonu se z nadjezdu na Kyjevské zřítil z výšky několika metrů. Nikoho nezranil, škody nezpůsobil, stav mostu ale musí ověřit statik.

Kolem Tesly padá co chvíli beton nebo omítka

Švrdlík: Důležité bylo nepustit soupeře ke druhým střelám

Svitavy, Pardubice /ROZHOVOR/ - Po roční pauze zase ve finále. Pardubičtí basketbalisté udrželi na uzdě Děčín a v neděli si zahrají o zlato. Stejně jako v roce 2016 ve své hale. A znovu u toho byl pivot Kamil Švrdlík. Válečníkům zasadil sice jedinou ránu, nicméně maximum práce odvedl pod vlastním košem.

Divadelní bál v Pardubicích prozradil nejoblíbenější herce

Pardubice - Divadlo se změnilo v plesový sál a krom tanečního veselí a bohatého programu nabídlo i odpověď na otázku, koho mají diváci nejraději. Dozvíte se to v naší galerii.

Finálové dveře rozrazily Pardubice

Svitavy, Pardubice - Final Four basketbalistů ve Svitavách: Po střelecky lepším druhým poločase se z postupu raduje Beksa.