Úvod zápasu byl vyrovnaný, o čemž svědčilo téměř deset minut bez jakékoliv vážnější příležitosti. V dobré střelecké pozici byl po úvodním půstu Poulíček, ale jeho rána byla sražena. Na druhé straně mohl skórovat Abdul, ale Will zůstal pozorný. První třetina nenabídla ani jednu vstřelenou branku, a tak se týmy rozešly smírně.

Druhá třetina se vyvíjela lépe pro svěřence Radima Rulíka. Dynamo skórovalo v osmadvacáté minutě, ale trefa Zohorny nebyla uznána z důvodu kopnutí puku. I tak to ale byly Pardubice, které šly do vedení. Nikým nehlídaný Čerešňák dostal puk na pravém kruhu a dělovkou propálil Godlu.

Abdul se sice neprosadil v první části utkání, ale v té druhé už to napravil. Verva vyrovnala v přesilové hře, která rozzuřila fanoušky hostů. Již zmiňovaný útočník šikovně tečoval střelu Zileho. Ve druhém dějství se prosadily oba celky. O tříbodovém zisku se tedy rozhodovalo ve třetí třetině zápasu.

Pardubice vstoupily aktivně do posledního dějství základní hrací doby, ale Godla držel naděje svého týmu na zisk bodů.

Dynamo se v průběhu dalších minut hnalo za vítězstvím, což se vyplatilo. Pět minut před koncem vypálil tvrdou střelu od modré Dvořák. Jeho střelu napoprvé Godla zastavil, ale na dorážku Sedláka nestačil – 2:1.

Verva v posledních třech minutách hrála přesilovou hru a sáhla i k odvolání brankáře. Dynamo však chvilku hrůzy přežilo a z Litvínova si odvezlo tři body. 

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Fakta - branky a nahrávky: 36. Abdul (Zile) – 33. Čerešňák (D. Musil, Hyka), 56. Cienciala (T. Dvořák, Hyka). Rozhodčí: Kika, Pilný – Komárek, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4518. HC Verva Litvínov: Godla – D. Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Jaks, Demel, Šalda – Válek, Sukeľ, Kudrna – Zdráhal, Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Abdul – Danielčák, Jurčík, Havelka. HC Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Vála, Kaštánek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Štetka, A. Musil, Vondráček.