S pozměněným kádrem a touhou po lepších výsledcích. Pardubičtí hokejisté už trénují na ledě. Vše nyní směřuje k extraligovému startu, který je na programu 13. září.

„Vím, že minulá sezona nebyla vydařená. Jsme tu od toho, abychom zabojovali o play off a udělali co nejlepší výsledek,“ říká Radoslav Tybor, jedna z útočných posil pro novou sezonu.

Hráči mají za sebou suchou fázi přípravy, minulý týden měli volno. „S individuálním plánem, úplně dovolená to nebyla,“ poznamenal Radek Bělohlav, nový asistent trenéra Ladislava Lubiny.

V úvodu tohoto týdne pak hráči absolvovali wingate testy, včera už následovala tradiční tréninková jednotka na ledě. „Nyní máme jednofázové tréninky doplněné o posilovnu, kompenzaci a regeneraci. Kluci do toho naskočili parádně, není na co čekat,“ dodal Bělohlav.

Trenéři pracují s velkým počtem hráčů, dopolední trénink tak byl rozdělen na dvě skupiny. V té první nechyběly posily pro novou sezonu v čele s obráncem Janem Kolářem a útočníkem Robertem Kousalem.

„První dny jsou vždy nejhorší, než si zvyknete. A trenéři nás moc nešetří, je to náročné,“ prohlásil Kousal, který se do Pardubic vrátil po téměř šesti letech.

„Na úvod to bylo hektické, měli jsme ještě testy. Teď už děláme herní situace jeden na jednoho, dva na dva, ale i další. Už je to normální příprava,“ popsal Bělohlav.

Na ledě se představili další noví hráči, v Pardubicích už je i kanadský centr Corey Locke. Druhou skupinu pak vytvořili především mladší hráči ze širšího kádru a hokejisté, kteří dorazili na zkoušku. Právě oni dostanou největší prostor v prvním přípravném turnaji, kterým je Mountfield Cup.

Na něm Pardubice odehrají první zápas už v neděli. Základní kádr pak půjde do hry až na Memoriálu Zbyňka Kusého. „Zápasy jsou to hlavní, proč hokej hrajeme. Ještě nás sice další dřina čeká, ale samozřejmě už se každý těší na extraligový zápas,“ poznamenal Tybor.

Nový ročník se opět přiblížil, Dynamo už je na ledě.