První jména byla odhalena v průběhu května, další mají následovat.

Jasno už je v obsazení brankářského postu. Z Mountfieldu HK přišel Ondřej Kacetl a po úspěšné baráži zůstává Martin Růžička, jenž prodloužil smlouvu. Tuto dvojici doplňuje Milan Klouček.

„Milan má ohromný potenciál pro naši budoucnost, pro kterou si ho vychováváme. Sehnali jsme mu angažmá ve WSM lize, kde bude co nejvíce chytat,“ uvedl Dušan Salfický, generální manažer klubu.

Konkrétní obrysy již dostává i složení defenzivních řad. Pardubice již nemohou počítat s nejproduktivnějším bekem minulé extraligové sezony Nicholasem Schausem, jenž bude hrát KHL za Magnitogorsk. „Dalo se očekávat, že po takové sezoně ho nebude reálné udržet,“ poznamenal šéf Dynama.

Dva jiné zámořské beky naopak Pardubice přivedly, ze slovenské extraligy se přesouvají Jacob Cardwell a Ty Wishart. „Od obou kanadských obránců si mnoho slibujeme. Mám velikou radost, že jsme se domluvili i s Markem Trončinským, který projevil silný zájem v Dynamu pokračovat,“ řekl Salfický. Nový kontrakt má podepsat i Petr Čáslava. Klub uvažuje ještě o obránci na zkoušku, případně doplnění kádru vhodnými hráči ještě po kempech mužstev v KHL a v Evropě.

Vedení Dynama se dále soustředí na doplnění útočných řad. Na jaké konkrétní posty? „Hledáme centra a levé křídlo do první pětky. Máme rozjednaná zajímavá jména, ale nechci to zakřiknout. Věřím, že to dopadne,“ řekl generální manažer.

Na jiných pozicích už je zase kvóta naplněna. „Udrželi jsme Petra a Jána Sýkory, pravá křídla máme pokrytá. Jsme těsně před podpisem smlouvy s Patrikem Poulíčkem, který by si měl svými výkony říci o větší prostor v A týmu. Potenciál v sobě má Tomáš Vondráček, kterého jsme získali z Komety Brno,“ doplnil Dušan Salfický.

Hokejisté Pardubic jsou v úvodní fázi letní přípravy, která potrvá až do konce června. Kdo bude v té době dalším novým členem kádru pro příští sezonu?

Květnová inventura v kádru Pardubic

Koho hokejové Pardubice přivedly a s kým se domluvily na prodloužení spolupráce během posledního měsíce?

Brankáři: Ondřej Kacetl (26 let), Martin Růžička (29 let).
Obránci: Marek Trončinský (28 let), Jacob Cardwell (25 let), Ty Wishart (29 let).
Útočníci: Tomáš Vondráček (26 let), Petr Sýkora (38 let), Ján Sýkora (26 let), Daniel Voženílek (21 let – zkouška).