Dynamu v Mladé Boleslavi stále scházel Sacha Treille a tentokrát i kapitán Tomáš Rolinek. A ani první třetina se nevyvíjela podle pardubických představ. V 10. minutě se trefil od modré čáry Kotvan, vzápětí pak v početní výhodě pohotově zakončil Kousal. Za Dynamo snížil Ty Wishart, který se postaral o první využitou přesilovku Pardubic v nové sezoně Tipsport extraligy.

Když Orsava ve druhé třetině trpělivě vyčkal za brankou a následně přidal třetí gól, byly na řadě znovu Pardubice. V polovině duelu se trefil další obránce, na nahrávku Kauta si najel Jacob Cardwell a předvedl povedené zakončení.

V závěru prostřední části vychytal Kacetl nájezd Orsavy, jenže ve 49. minutě inkasoval počtvrté. Domácí tým využil druhou přesilovou hru v utkání.

Šance Dynama pak ještě snížil Peter Quenneville, jenž byl vyloučen na pět minut a do konce utkání za faul kolenem. Pardubičtí hokejisté vyslali za celý zápas opět přes třicet střel, skórovali ovšem jen dvakrát.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 4:2
Branky a nahrávky: 10. Kotvan (Žejdl, Látal), 14. P. Kousal (Žejdl, Látal), 23. Orsava (Najman, Knot), 49. Lenc (P. Musil, Kotvan) – 16. Wishart (Cardwell, Vondráček), 31. Cardwell (M. Kaut, Wishart). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 6:6, navíc Quenneville (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Střely na branku: 37:32. Diváků: 3680. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0.

Sestavy - Ml. Boleslav: Maxwell – Hanzlík (C), Kotvan, Hrdinka, J. Říha, Němeček, Knot – Lenc (A), P. Musil, Pacovský – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pabiška, Najman, Martin Procházka – P. Kousal. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.
Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský (A), Holland, Čáslava (C), Ščotka, Voženílek – Vondráček, Tomášek, M. Kaut – Bojko, Poulíček, J. Sýkora – Perret, Dušek, P. Sýkora (A) – Starý, Beran, Quenneville. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Další známé výsledky 4. kola:
Hradec Králové - Plzeň 4:3 po prodl., Třinec - Vítkovice 3:2, Zlín - Brno 0:4, Chomutov - Jihlava 4:3 po prodl., Olomouc - Liberec 3:0.