HC Dynamo Pardubice (1. - 98 b.) - HC Olomouc (6. - 64 b.)
Pátek od 18:00, enteria arena

Dynamo v letošní sezoně během třiačtyřiceti zápasů našlo přemožitele pouze devětkrát. Jedním z nich je právě i olomoucká Mora. Naposledy vyhrála nad Východočechy na konci prosince po prodloužení.

„Olomouc nám posledně dala gól v závěru základní části utkání. Toho se musíme vyvarovat i vzhledem k blížícímu se play off,“ říká před utkáním obránce Ondřej Vála.

V kabině si moc dobře uvědomují, že Olomouc není zrovna oblíbený soupeř.

„Je to vždy nepříjemný zápas. Výborně brání, hodně bruslí a dobře napadají, což není nikdy příjemné. Musíme se dobře připravit, abychom nadále mohli pokračovat ve vítězné šňůře,“ upozorňuje Vála.

Pardubičtí hokejisté mají za sebou povedenou sérii osmi výher v základní době, ale snaží se na to nemyslet. Na vrcholu tabulky si tak vytvořili náskok patnácti bodů. Pohár prezidenta je tedy blíž a blíž.

„Moc na to nemyslíme. Jdeme zápas od zápasu a snažíme se hlavně myslet na náš systém, abychom se zdokonalovali každý zápas," dodává.

Nominace Kari Jalonena na Švédské hokejové hry

Dynamo bude mít zastoupení v reprezentaci. Za své výkony si zasloužili nominaci obránce Ondřej Vála a útočník Adam Musil.