Karlovy Vary, které vstupovaly do desátého kola v nejhorší výchozí pozici, hrály hned v první minutě přesilovku. Pardubičtí se ubránili, a to i při následné šanci Tuominena, který střílel do betonu Martina Růžičky.

Hosté nevyužili ani svou druhou početní výhodu, do vedení šli až domácí hokejisté v 17. minutě. Za brankou vybojovali puk Nahodil s Rolinkem, na modré čáře ho pak P. Sýkora přenechal Petru Chaloupkovi, jehož střela se zastavila až v síti za brankářem Honzíkem. Pardubice poprvé v baráži vyhrály v domácí utkání první třetinu.

Další příležitosti Pardubic následovaly ve druhém dějství, po střele Čáslavy neuspěl před brankářem Starý. V polovině utkání pak ujel na druhé straně Flek, proti němuž výborně zasáhl Růžička lapačkou.

K vyrovnání pak Pardubičtí pomohli hostům vlastní chybou. Po ztrátě puku vystřelil Baldajev přesně k tyči a srovnal stav.

Hosté si první oslabení zahráli až ve 45. minutě. Hned po první střele skončil puk pod brankářem Honzíkem, ale po poradě s videorozhodčím sudí gól neuznali. Ještě během přesilovky Nahodil zakončil, ale do posunuté branky. Pak pro změnu stejný útočník odkrytou svatyni minul.

V další přesilovce Pardubic se neradovali domácí, ale hráči Energie. V oslabení ujel obránce Marek Baránek a prostřelil Růžičku.

DYNAMO PARDUBICE - ENERGIE KARLOVY VARY 1:2.
Fakta – branky a nahrávky: 17. Chaloupka (P. Sýkora, Rolinek) – 36. Baldajev (Vachovec), 53. Baránek (Dušek, Harant). Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 9299. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Sestavy - Pardubice: M. Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Špirko, Beran – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký. Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Bladajev, T. Dvořák, Weinhold – Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, M. Zadražil, Dušek. Trenéři: Tlačil a Antoník.