Poprvé v novém obsazení, v pozitivní atmosféře a na netradičním místě. Generální ředitel Dynama Martin Sýkora přivítal pardubické fanoušky na severní tribuně pardubické arény. „Dříve zástupci klubu seděli, vy jste stáli, to mi nepřišlo vhodné. Proto jsme tady,“ okomentoval změnu Sýkora.

Nový šéf klubu zahájil diskuzní setkání, na kterém se vedle něj objevili i sportovní manažer Jaromír Kverka, asistenti trenéra Otakar Janecký s Radkem Bělohlavem a obránce Jan Kolář.

„Chtěli jsme se poučit z chyb, které se tu nakupily. Klíčové bylo nastavení řádu, abychom fungovali bez excesů. To je profesionální přístup ze strany týmu, realizačního týmu i všech v kanceláři,“ prohlásil Sýkora.

Tým pokračuje v letní přípravě, poprvé na led půjde 29. července. „Chtěli jsme přilákat naše odchovance a zapracovávat mladé. Byl jsem i dva dny na soustředění, vše funguje, kluci pracují na sto procent. Věřím, že budou připraveni na sezonu tak, jak asi dlouho nebyli,“ dodal.

Setkání trvalo téměř hodinu a půl, dotazy směřovaly nejen na stavbu týmu, okruhů a otázek byla celá řada. Co mimo jiné na setkání s pardubickými příznivci zaznělo?

HRÁČSKÝ KÁDR: Klub již oznámil několik odchodů i příchodů. „Hráči, se kterými ještě nepočítáme a hledají si angažmá, jsou Marek Trončinský a Miloš Bubela. První volbou na doplnění týmu byli jednoznačně pardubičtí kluci. Je jasné, že by se tým dal ještě doplňovat, ale musíme zohledňovat finanční možnosti,“ uvedl sportovní manažer Kverka.

BRANKÁŘI: Klub jedná o příchodu dalšího gólmana k Ondřeji Kacetlovi. „Milan Klouček bude uvolněn na celou sezonu na hostování do první ligy. A to proto, aby dostal prostor chytat jako jednička v dobrém týmu. S Milanem jsme to probrali, podepsal nám smlouvu. Za rok se vrátí k nám a bude tady fungovat dál,“ řekl Kverka. „Je to krok do budoucna, počítáme s ním,“ potvrdil Sýkora.

OSUD PETRA SÝKORY: Čtyřicetiletý útočník už se rozhodl, co bude dál. „Seděli jsme spolu a dohodli se, že po jeho návratu z dovolené vydáme prohlášení k tomu, jestli bude nebo nebude pokračovat. Petr každopádně v klubu zůstane. Buď jako aktivní hráč nebo jako člověk, který se bude věnovat mládeži,“ uvedl šéf klubu.

BÝVALÝ GM: Předchozí šéf klubu Dušan Salfický je stále jením z minoritních akcionářů. „Dušan v tuto chvíli pracuje v obchodním úseku, má pod sebou partnery, které objíždí a snaží se zajistit peníze. To v tuto chvíli dělá, jsme v denní komunikaci. Jestli bude pokračovat, je otázka na dozorčí radu, která volí a odvolává jednotlivé členy představenstva,“ poznamenal Sýkora.