„Rozhodli jsme se prodloužit spolupráci, protože nás Rhett přesvědčil, že patří do našeho kádru. Je typem obránce, který se v extralize příliš neobjevuje,“ řekl generální manažer Dušan Salfický.

V nevydařené sezoně byl Holland nejprve na hraně sestavy, jezdil hrát i do prvoligového Prostějova, ale v závěru ročníku patřil do sestavy trenéra Ladislava Lubina. V baráži byl s jedenácti body nejlepším hokejistou v hodnocení pozitivní a negativní účasti na ledě.

„Rhett vytvořil velmi stabilní obrannou dvojici s Oscarem Eklundem. Jsem rád, že oba tito hráči, kteří jdou příkladem i svým charakterem, u nás pokračují,“ dodal Salfický k důraznému bekovi.

Po sezoně se Holland vypravil domů do Kanady, kde nyní odpočívá, ale zároveň se připravuje na nový extraligový ročník. „Se svou přítelkyní jsem se vrátil do Calgary. Už začínám s tréninky, abych se připravil na novou sezonu. Skoro po roce jsem opět s přáteli a také s mou rodinou,“ vzkázal Holland.

Do Česka se vrátí znovu v létě. „Samozřejmě se také těším nazpět, že se připojím k novému týmu. Pro mě osobně byl minulý ročník obrovskou zkušeností. Víte, ono bylo nesmírně těžké věřit a zůstat pozitivní, že to zvládneme,“ vrátil se ještě k letošní baráži.

Již před prodloužením kontraktu s Hollandem pardubický klub oznámil příchody dvou útočníků. Za Dynamo budou hrát Denis Kindl a Martin Látal.

Dynamo jede na úvod do Mladé Boleslavi
Nový ročník Tipsport extraligy, který začne v pátek 13. září, je rozlosován. Hokejisty Pardubic čeká v prvním kole zápas v Mladé Boleslavi, v neděli pak doma hostí Karlovy Vary. Úvodní východočeské derby Pardubice – Mountfield HK je na programu ve čtvrtém kole 22. září.