Dohrou současného ročníku jsou pohovory trenéra Richarda Krále s hráči v kancelářích pardubické arény. „Spíše jsme se ptali na jejich pocity, jak viděli sezonu, jak jsou s ní spokojeni. A to individuálně i týmově. Zjišťovali jsme ještě nějaké věci, abychom mohli udělat kompletní analýzu a ze sezony se mohli poučit. Chceme být příští rok lepší,“ řekl Král.

Trenér mluví s hráči, kteří budou v Dynamu hrát i v příští sezoně. S některými hokejisty se naopak klub loučí. Tak jako s posilami z KHL. Útočník Andrej Kosticyn a brankář Konstantin Barulin svou východočeskou misi končí.

„S Andrejem jsme se loučili, protože už odlétal. Konstantin odcestuje zřejmě o víkendu,“ dodal.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav, na snímku útočník Anthony Camara.
Góly, výběr místa i nečekané akce: Camara musel bavit, říká i Martinec

Novou smlouvu v Dynamu nemá ani obránce Marek Ďaloga, který čtvrtfinálovou sérii nedohrál. Spekulovalo se o tom, že měl neshody s trenérem Dynama. „Je to interní záležitost týmu. Něco tam proběhlo, my jsme se nějakým způsobem rozhodli,“ okomentoval situaci kouč Král.

Smlouvu v Pardubicích prodloužil útočník Lukáš Anděl, jenž závěr sezony vynechal kvůli zranění. Na potvrzení nových přesunů si musí fanoušci počkat do 1. května, kdy extraligové kluby mohou oficiálně oznámit posily.

Začátkem příštího týdne budou pokračovat pohovory, pak hráči dostanou volno. „Zhruba od půlky dubna se budou připravovat individuálně, začátkem května bychom začali letní přípravu,“ plánuje Král.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav.
Zkrátit pauzu? Nefér, shodli se semifinalisté

Volno zatím neplatí pro všechny. Trio hokejistů se zapojí do přípravného kempu českého národního týmu. V nominaci jsou útočníci Matěj Blümel s Lubošem Horkým a brankář Milan Klouček. Nechybí ani plzeňský gólman Dominik Frodl, právě s ním by mohl Klouček tvořit pardubickou dvojici v příští extraligové sezoně.