Zatracený fantom Závorka a bídná koncovka! Pardubice na Karlovy Vary zadupaly, zhruba 40 minut se hrálo jen na jednu bránu. Ale nakonec odjely domů bez bodu. Vedly 2:0, ale náskok prošustrovaly.
Začátek zápasu měly přitom báječný. Hodně vidět byl nově sestavený třetí útok mladíků Voženílek, Tomášek, Poulíček. Zařídil oba góly
Dynama.

Domácí mohli děkovat jenom Bohu a brankáři Závorkovi, že po první třetině prohrávali jenom 0:1. Puků v karlovarské síti mohlo skončit klidně pět.

Vyšlo to jenom Voženílkovi, který nejdřív bekhendem vypálil do mantinelu, ale odražený puk si zase našel a repete zvládl o hodně lépe, svým prvním extraligovým gólem Závorku načal.
Ten pak ale čaroval dál. Zlikvidoval sólo Bokroše, tutovku Poulíčka a když mu Rolinkova střela skákala po zádech do branky, odpálil ji pryč Tomeček.

Druhý gól přidal obránce Bokroš. Hrál výborný zápas, Východočeši díky němu a práci celého třetího útoku vedli 2:0, ale ani to nestačilo, Energii se zlomit nepodařilo. Kolik tutovek hosté zazdili? Celkem asi tak deset.

Varování přineslo Bičánkovo přesilovkové snížení. Pardubice pak promrhaly dlouhatánskou přesilovku pět na tři, gólová pojistka nepřicházela, Závorka byl dál fantastický. Za tenhle zápas by mu na kolonádě měli odlít sochu ze zlata.

Po těžkých chvílích Energie skóre otočila. Po hrubce Sýkory za brankou srovnal v 52. minutě Duda. O chvíli později překonal Maxwella nedůrazně bráněný Huna. Euforický výkon z prvních dvou třetin byl pryč. Ze dvou ran se Dynamo už nesebralo.

Karlovy Vary – Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Fakta – branky a nahrávky: 30. Bičánek, 52. Duda (Kůs), 55. Huna (Marosz) –
5. Voženílek (Tomášek), 22. Poulíček (Bokroš, Tomášek).
Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Hynek, Belko.
Vyloučení: 6:5, navíc Ščotka (PCE) 10 minut OT.