Po týdnu znovu proti lídrovi. V minulém domácím utkání pardubičtí hokejisté zdolali Liberec, dnes je čeká Třinec. Série zápasů proti týmům z horní poloviny tabulky pokračuje.

„Promarnili jsme řadu předchozích zápasů, teď se musíme snažit proti těžším soupeřům. Doufám, že před plným hledištěm budeme konkurenceschopní,“ říká pardubický trenér Radek Bělohlav před soubojem s Oceláři.

Hlavní kouč pokračuje ve spolupráci s asistenty Petrem Čáslavou a Otakarem Janeckým. „Já jsem se rozhodl hned, myslím, že jsme tady měli dost svých problémů. Budu jen rád, když se svým současným realizačním týmem budu pokračovat do konce sezony,“ uvedl.

Do sestavy už se po vypršení trestu může vrátit švédský forvard Johan Harju. Chybět až šest týdnů naopak bude Patrik Poulíček, který se zranil v Plzni.

Blíží se návrat Denise Kindla z marodky. „Přemýšlíme o tom, že by se po domluvě mohl dostat do hry třeba jako třináctý útočník,“ dodal Bělohlav.

Oceláři mají v extralize za sebou čtyři vítězné zápasy v řadě. V tomto týdnu se ovšem rozloučili s Ligou mistrů, když v posledním utkání prohráli na ledě Lausanne 3:5.

Machala: Jihlava a finanční postih
Dočasný přesun do prvoligové Jihlavy a pokuta od klubu ve výši 20 tisíc korun. To je trest pro útočníka Ondřeje Machalu, který podle vedení Dynama nevhodným způsobem na sociální síti reagoval na to, že nebyl nominován k zápasu v Plzni.

„To, co udělal, je v rozporu s jeho hráčskou smlouvu. Poslali jsme ho do Jihlavy, aby se vzpamatoval, protože ani herně to nebylo, jak jsme si představovali. Věřím, že následující dva týdny budou mít úspěšný vývoj a vrátí se,“ uvedl generální ředitel Martin Sýkora na středečním setkání s fanoušky Dynama.

Podobnou situací si v první lize prošel i Denis Kusý, který se pak znovu připojil k týmu Pardubic. „Denis byl nějakou dobu v Třebíči. Tato výchovná i herní lekce byla úspěšná,“ uznal Sýkora. „Souvisí to s dnešní dobou a tím, že ti kluci nejsou vyzrálí. Chceme, aby oba byli stěžejní postavy pardubické sestavy. Doufáme, že to bude mít kladný účinek pro obě strany,“ dodal sportovní manažer Jaromír Kverka, který řeší i možné příchody nových hráčů. „Monitorujeme trh, chceme kádr doplnit,“ prohlásil.