Pardubice ve čtyřčlenné skupině narazí kromě Brna ještě na Olomouc a Mountfield HK. „Je to možnost konfrontace s extraligovými týmy, bereme to samozřejmě jako přípravu. Chceme dát příležitost některým hráčům širšího kádru, aby se ukázali a řekli si případně o místo v sestavě,“ řekl pardubický trenér Milan Razým před úvodním duelem v Brně (v 18 hodin vysílá O2 TV sport).

Do zápasového tempa se hráči Dynama vrátí po téměř pěti měsících. „Pauzu bychom stejně měli stejnou, protože jsme skončili základní částí. Věřím, že kluci už jsou na hru natěšení,“ dodal hlavní trenér Dynama.

„Nehráli jsme pět měsíců, ale zase jsme nyní dva týdny na ledě a nacvičujeme herní situace. Věřím, že to nebude špatné. Málokoho baví jen trénovat,“ prohlásil pardubický obránce Jan Kolář.

Některé pohárové zápasy byly odloženy, ale skupina C začíná dle plánu. „Soustředíme se na svou práci, kterou děláme každý den. Kdyby něco nastalo, tak se musí na danou situaci zareagovat,“ uvedl ke koronavirovým patáliím kouč Razým.

Omezení se dotýkají především diváků. Dnes v Brně se na zápas podívá maximálně tisícovka diváků. O tom, jak to bude ve čtvrtek v Pardubicích při utkání s Olomoucí, má být jasno po dnešním setkání zástupců klubu s hygieniky.

Generali Česká Cup – skupina C

1. kolo – úterý 4. srpna: Kometa Brno – Pardubice 18.00

2. kolo – čtvrtek 6. srpna: Pardubice – Olomouc 18.00

3. kolo – úterý 11. srpna: Pardubice – Hradec Králové 18.00

4. kolo – čtvrtek 13. srpna: Hradec Králové – Pardubice 18.00

5. kolo – úterý 18. srpna: Pardubice – Kometa Brno 17.00

6. kolo – čtvrtek 20. srpna: Olomouc – Pardubice 17.00