Bodový příspěvek zkušeného dua útočníků není pro pardubické příznivce žádnou novinkou. Příjemným bonusem je ovšem jejich spolupráce s Rostislavem Maroszem, který přišel na hostování z Třince.

„Je to kluk, který hokej miluje a nebojí se něco s pukem vymyslet. Pomáhá nám v přesilovkách. Je silný na puku, má geniální nápady,“ charakterizuje ho sportovní manažer a asistent trenéra Pavel Marek, který Marosze zná již z předchozí působení v Třinci.

I proto o něj Dynamo stálo. Původně měl zůstat do konce prosince, ale již s předstihem se klub dohodl s vedením Ocelářů, že bude hrát v Pardubicích až do konce této sezony.

„Líbí se mi tu. Nechci nic zakřiknout, zatím mi to tam celkem padá. Navíc získáváme nějaké body jako tým,“ pochvaluje si Marosz.
Pardubičtí se neobávali ani jeho nálepky problémového hráče, kterou šestadvacetiletý útočník získal v předchozích působištích.

„Lidé zařazují ostatní do dvou základních skupin – Rychlé šípy a Kočičí pracka. Ti skvělí hráči na sobě většinou mají nějaké drobné mouchy. Je to o tom, jak se s nimi pracuje, jak je motivujete,“ vysvětluje Marek.

„Trochu se to nafukuje. Jeho předností je to, že hokej miluje. Už se poučil z minulých problémů,“ dodal sportovní manažer pardubického Dynama.

Marosz v posledních deseti zápasech vstřelil 6 gólů a na 7 přihrál. Dostává prostor na ledě, se svými parťáky z útoku hraje klíčovou roli i v přesilovkách, v nichž se Dynamo dokáže prosadit více než v první čtvrtině extraligové soutěže.

„Jsem trenérům za šanci vděčný, ale vím, že jim to samozřejmě musím vracet,“ uvědomuje si Marosz.

V posledním domácím utkání s Chomutovem ho tvrdě „sestřelil“ protihráč Tomica. „Prokázal, že je neskutečně tvrdý, když ustál atak a pokračoval v utkání. To klukům ještě zvedlo sebevědomí, šli jsme úspěšně dále,“ glosoval Marek.

Kromě zmíněné trojice patří do pardubické TOP 5 v kanadském bodování i obránce Marek Trončinský a David Tomášek, jenž by se měl po reprezentační pauze opět vrátit do sestavy.

Čísla prvního pardubického útoku
Kanadské bodování celkem po 30. kole (pořadí v týmu Dynama):
1. Tomáš Rolinek 28 zápasů – 20 bodů (6 gólů a 14 nahrávek)
2. Petr Sýkora 23 – 19 (10+9)
5. Rostislav Marosz 17 – 16 (7+9).

Statistika za posledních 10 zápasů (mezi reprezentačními přestávkami):
R. Marosz 13 bodů (6 gólů + 7 nahrávek), P. Sýkora 12 (7+5), T. Rolinek 11 (3+8).