Dynamo je v baráži stoprocentní. Tři výhry v řadě, to je pro pardubické hokejisty v této sezoně něco zcela nového. Vítězně zvládli i dva venkovní zápasy, první čtvrtina klíčové fáze sezony se povedla na jedničku.

„Je to samozřejmě skvělé, ale pořád ještě pět vítězství chybí,“ upozorňuje Richard Král, asistent trenéra Dynama a bývalý útočník.

Pardubičtí jsou v čele průběžné tabulky s devíti body, další kluby jsou na tom následovně: Chomutov 4, Kladno 3, České Budějovice 2. Baráž pokračuje v pátek, kdy Pardubice nastoupí proti chomutovským Pirátům.

Co řekl Richard Král po první čtvrtině baráže?

O ZAČÁTKU BARÁŽE
Král: „Zvládli jsme všechny tři zápasy s malým počtem obdržených branek, vstup do prolínací soutěže se nám povedl. Pro nás se ale nic nemění, abychom uspěli, potřebujeme celkem osmkrát vyhrát, teď máme jen tři vítězství. S pokorou jdeme dál, musíme se dobře připravit na pátek.“

O PROMĚNĚ DYNAMA
Král: „Udělala se skvělá parta, kluci táhnou za jeden provaz. Před baráží jsme měli dobrou přípravu, všechno si zatím sedlo. Daří se nám proměňovat šance, výborně chytá brankář Ondřej Kacetl. Zatím vše funguje tak, jak má. Tým už dlouho věděl, do čeho v závěru sezony půjde. Dobře se trénovalo, kluci tomu začali věřit.“

O NÁROČNÉM PROGRAMU
Král: „Baráž je strašně dlouhá, hraje se třikrát týdně, celkem dvanáct zápasů, Nejde hrát jen na pár lidí, časem by únava přišla. Je ideální, že točíme více hráčů a dostanou do hry.“

O NÁVRATU DOMŮ
Král: „Bylo to náročné, strávili jsme tři dny na tripu. Pohoda domácí postele chybí, všichni se zase těšili domů. Tady znovu potrénujeme a budeme připraveni na pátek. Euforie se potřebuje krotit, do dalšího zápasu musíme jít s pokorou a připraveni co nejlépe, abychom šli po vítězství.“

Dynamo v baráži: Co se zatím povedlo
Tři zápasy, devět bodů a skóre 14:2. Pardubičtí hokejisté úspěšně vykročili do baráže o extraligu. Co je taky dovedlo ke třem výhrám?

Střelci ze všech formací: Sestava se ustálila, dochází jen k drobným korekcím. Kvůli zranění sice vypadl Ondřej Machala, ale spolupráce jednotlivých hráčů na ledě zatím klape. A prosadit se mohou všechny útoky. Klidně i ten čtvrtý, třikrát se trefil Jordann Perret.

Opora v brance: Všechny zápasy odchytal Ondřej Kacetl a inkasoval jen dvakrát. Pardubický gólman si v baráži drží výbornou úspěšnost (97,80 %), na poctivou defenzivní práci dbá celý tým.

Atmosféra v týmu: Na baráž se Dynamo chystalo dlouho, povedený úvod ukázal i další věc – tým žije, hráči drží spolu. Radost útočníka Marka Hovorky s ostatními spoluhráči na střídačce po prvním gólu do sítě Kladna? To hovoří za vše.

Podpora diváků: Se startem baráže se sice v Pardubicích objevily billboardy vyjadřující nespokojenost s vedením klubu, ale tým na ledě podporu od fanoušků cítí. Bylo tomu tak i ve venkovních zápasech.