Na začátku týdne se sešel tým Dynama znovu pohromadě, vrátili se reprezentanti. „Odehráli většinou dva zápasy ze tří. Oba Francouzi dorazili v neděli, Miloš Bubela během pondělí. Jsem rád, že jsou v pořádku,“ řekl Břetislav Kopřiva, hlavní trenér Pardubic.

Bez této trojice a dalších hráčů, kteří potřebovali doléčit šrámy, se tým zaměřil během pauzy především na kondici. „Kromě tréninků na ledě jsme pracovali také v posilovně,“ dodal kouč.

Plány na složení středeční sestavy mu ovšem komplikuje zdravotní stav forvardů Petra Sýkory a Tomáše Rolinka. Včerejší trénink sice vynechali, ale jejich start v Brně vyloučen není.

„V prvním letošním utkání jsme vyhráli na nájezdy, určitě nepojedeme na jih Moravy s poraženeckou náladou. Hráčům neustále připomínáme, že náš propad je veliký a musíme to zkoušet dohnat v každém utkání,“ prohlásil Kopřiva.

Posilu, kterou Kometa nedávno získala, v Pardubicích dobře znají. Americký bek Nicholas Schaus odehrál v Dynamu povedenou sezonu. Pak ovšem vystřídal Magnitogorsk, Kunlun a bratislavský Slovan. Pohodu chce najít nyní v Brně. „Měl jsem možnost si proti Pardubicím zahrát i v předsezonním turnaji v dresu Slovanu a potkat pár hráčů, se kterými jsem hrál. Ale soutěžní zápas proti nim bude super, těším se na to,“ vzkázal Schaus.

V úterý pak do Komety zamířil brankář Libor Kašík, jenž ukončil angažmá v KHL.