Už je to poměrně dávná historie, více než měsíc. Přesto. Když se probíráte výsledky Eatonu, tenhle vás jistojistě upoutá. Kladno – Pardubice 6:0! Z pohledu Východočechů se jedná o největší průšvih v rozjeté sezoně. Dnes přichází od 18 hodin čas odvety. V domácí ČEZ Areně bez Dominika Haška.

Dosavadní pardubická brankářská jednička si léčí natažený úpon stehenního svalu z nedělního utkání v Českých Budějovicích. A činit tak bude minimálně tři týdny, v horším případě dokonce šest neděl. Čtyřiačtyřicetiletý gólman už zahájil intenzivní rehabilitaci. O tom, kdy se zapojí do přípravy, rozhodnou především individuální pocity bolesti v místě zranění.

I když ztráta gólmana číslo 1 je tuze nepříjemná, v Pardubicích mají daleko ke katastrofickým scénářům. Záskok za Haška se znamenitě daří Martinu Růžičkovi (na snímku), jenž měl v sezoně krýt veteránovi záda. V Českých Budějovicích naskočil do rozběhnutého zápasu, chytil osmatřicet ran a výrazně přispěl k výhře 4:1. O dva dny později se činil také v karlovarské KV Areně, kde Eaton prohrál až po samostatných nájezdech.

Dvaadvacetiletý brankář dnes proti Kladnu vyjede podruhé v ročníku před pardubické fanoušky. Sezonní premiéra v ČEZ Areně mu vyšla. Zkraje října Východočeši porazili Mladou Boleslav 4:2 a Růžička zastavil sedmadvacet puků.

Tolik práce by proti Středočechům mít nemusel. Kladno je v tabulce na předposledním místě a střídá špatné výkony s dobrými. Příklad? Na Slavii je Patera a spol. k nezastavení. S aktuálním vicemistrem si lehoučce pohrají. Za dvě třetiny vypálí Kladenští šest gólových ran, a je po zápase. O pět dní později však přichází rázné utlumení euforie. Do sítě Mladé Boleslavi se nedostane ani jeden kotouč, a Kladno prohrává 0:1. Trapas v koncovce se odehraje dokonce před vlastními fanoušky, kteří návštěvami na stařičký stadion šetří jako šafránem.

Tak schválně. Co předvede Kladno na východě Čech?