Situace je neúnosná, situace je neudržitelná. Alespoň tak vidí současnou vlajkovou loď pardubického hokeje jeho fanoušci. A proto se rozhodli jednat. Otevřeným dopisem, jehož celé znění je na internetové adrese (www.hcpcefans.cz/otevreny-dopis), vyzývají zástupce majoritního vlastníka k činům.

Jeho sepsání je vlastně zoufalým voláním o pomoc. V klubu prý jejich výhrady nikoho nezajímají. Dopis vznikl v pátek a už v průběhu víkendu se pod něj podepsalo více než tisíc fanoušků. Autoři se zaměřili na čtyři body, které chtějí „prošetřit“. Jedná se o kumulaci funkcí,, morální úpadek klubu, sportovní úpadek klubu a finanční stránka klubu. Vadí jim také fakt, že vedení klubu s nimi přestalo komunikovat.

Po nasbírání dostatečného množství souhlasných podpisů bude dopis fanoušků vytisknut i se seznamem podpisů a odeslán všem pardubickým zastupitelům, regionálním médiím a významným sponzorům pardubického hokeje.
Vyrovnávací gól generality však byl bleskurychlý. Názor fanoušků je prý Dynamu velmi důležitý, proto pořádá společné diskuzní setkání se svými příznivci. To se uskuteční ve foyer ČSOB Pojišťovna ARENY před Jižní tribunou už dnes od 17.30 hodin. Zúčastní se jej zástupci vedení klubu a vybraní hráči.

Dynamo zve všechny příznivce pardubického hokeje, zejména autory „Otevřeného dopisu fanoušků pardubického hokeje“.
„Dokument jsem spolu s kolegy četl. Rádi prodiskutujeme zmíněné body a uvedeme na pravou míru několik nepřesností v nich,“ slibuje také předseda představenstva Dušan Salfický.

Nepřijdeme! Vzkázali fanoušci

Jenže rychlá diskuze nedošla zrovna příznivé reakce. Minimálně ta část kritiků, která se ozvala, totiž akci svolanou narychlo odmítá jako prostředek řešení a večerní akci hodlá bojkotovat. 

"Účelem Otevřeného dopisu fanoušků pardubického hokeje rozhodně nebylo vyvolat narychlo svolanou diskuzi na chodbě pardubické arény. Diskuzní kotel ve svém formátu měl být svolán na základě nepříznivé situace klubu již v dřívější době – tehdy jste měli mít hlavní snahu o komunikaci s fanoušky a o vysvětlení, proč se nedaří zvrátit nepříznivý trend ve vývoji sportovních úspěchů klubu, proč se rozšířily spekulace ohledně porušování životosprávy hráčů, proč jste ukončili spolupráci s trenérem A týmu panem Milošem Holaněm, případně zda máte nějakou koncepci, kterou se klub bude ubírat," uvádí za autory dopisu Zdeněk Válek a dodává: "V současné době vyčkáme na reakci pana primátora Ing. Martina Charváta a v návaznosti na výstupy z očekávané odpovědi bude na místě svolat diskuzi mezi všemi zainteresovanými stranami tak, aby se na ni mohli všechny strany pečlivě připravit a nesetkávat se nedůstojně na narychlo svolané akci ve foyer haly." 

Celý text prohlášení adresovaného Dušanu Salfickému k nahlédnutí ZDE.

Výtkami fanoušků se zabýval i primátor Martin Charvát. "Ano, řešili jsme dopis fanoušků. Chci ji s jejich zástupci probrat osobně. Rozumím jejich nespokojenosti s herními výsledky, co se týče ekonomické kondice jsme ale v loňském roce hospodařili v klubu s kladným výsledkem a i tato sezóna by z tohoto titulu měla proběhnout bez problémů. Po této stránce tento klub nemá krizový stav. Otázky však očekávám zejména na sportovní management klubu. Ten se musí starat. V tuto chvíli to asi není na finále, ale na druhou stranu – tyto ambice jsme neměli, ekonomika týmu je srovnatelná s okolními kluby," reagoval na pondělní tiskové konferenci po zasedání Rady města Pardubic.