Nechybělo mnoho a trenéra Václava Sýkoru, který si to namířil směr Petrohrad, nahradil u extraligových hokejistů Pardubic slovenský odborník Ján Filc.

Zprvu se taková zpráva sice jevila poměrně šíleně, jenže k jednání Eatonu a kouče slovenských mistrů světa z roku 2002 skutečně došlo. „Je to pravda, jednali jsme s generálním manažerem pardubického týmu panem Zbyňkem Kusým. Po zvážení všech okolností jsem se nakonec rozhodl nabídku neakceptovat,“ rozpovídal se pro agenturu Sita Ján Filc.

Pardubické hledání nového kouče tak pokračuje dál, i když manažer klubu Zbyněk Kusý navenek nedává vůbec znát neklid: „Když diskutujete o možných variantách trenérského obsazení, musíte počítat se vším. Ján Filc je vázaný smlouvou a má závazky vůči slovenské federaci, nedá se nic dělat.“

Filc nabídku Eatonu sice zvažoval, ale po poradě s prezidentem slovenského svazu Jurajem Širokým ji odmítl. „Bral jsem náš rozhovor určitě v úvahu. Došli jsme k závěru, že je vhodné dotáhnout do konce některé záležitosti, které se týkají slovenských reprezentací. Sám to cítím jako povinnost,“ vysvětloval svoje rozhodnutí muž, jenž na Slovensku zodpovídá za trenérsko – metodický a reprezentační úsek.

Podle různých spekulací je dalším adeptem na volné místo na střídačce mistra údajně Miloslav Hořava, jenž naposledy působil ve švédském MoDo.

Podobnými zprávami se však Zbyněk Kusý nehodlá vůbec zabývat: „Bavme se o realitě. Nebudu vytvářet animační příběhy, musím se odrazit od reality. Máme připraveno několik variant. V okamžiku, až některou z nich vyřešíme, budeme veřejnost informovat. Nebudu komentovat ani počet jednotlivých trenérů, kteří jsou s námi v jednání,“ rezolutně odmítl spekulovat pardubický generální manažer.

Hokejisté Pardubic momentálně tráví čas na soustředění v Krkonoších, kde je prohání dvojice prozatímních koučů Jan Votruba, Tomáš Blažek.