Ve dvou zápasech se nyní rozhodne, kdo získá první trofej této sezony. Pardubičtí trenéři v Třinci nasadili kompletní sestavu, od které už se vrátil ruský obránce Stěpan Zacharčuk.

Hned v první třetině se Východočeši museli dvakrát bránit v oslabení. Velkou šanci Třince nevyužil Zadina, na druhé straně ujel v oslabení Mandát. Byl faulován, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

I ve druhé třetině držel hosty brankář Milan Klouček, jenž měl na kontě po čtyřiceti minutách třicet zákroků. Překonal ho až jeho bývalý spoluhráč a pardubický odchovanec Filip Zadina, který ve 27. minutě využil početní výhodu.

Své šance ovšem měli i Pardubičtí. Ještě ve druhé třetině napřáhl Vála a trefil tyčku. Ve 43. minutě pak byl před odkrytou brankou útočník Zeman, jenže Oceláře opět zachránila tyčka.

Pak hosté ještě dvakrát inkasovali. V přesilovce se trefil Miloš Roman a krátce po něm ještě Martin Růžička. Odveta je na programu v sobotu od 15.30 hodin v Pardubicích.

Třinec – Pardubice 3:0

Fakta - branky a nahrávky: 27. Zadina (Jašek, Marcinko), 44. Roman (Stránský, Růžička), 52. Růžička (Stránský). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Jašek, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Raška. HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Holland, Mikuš, Kolář, Zacharčuk, Hrádek – Tybor, Kousal, Blümel – Svačina, Poulíček, Mandát – Kusý, Claireaux, Vondrka – Zeman, Anděl, Machala.