První tréninky na ledě má za sebou i jeden z nejzkušenějších hráčů Pardubic. Šestatřicetiletý útočník TOMÁŠ ROLINEK již nástup na led vyhlížel. „Těším se, protože nás čeká další sezona. Vždy jsem natěšený, protože nemám moc rád tu část přípravy bez ledu," prohlásil po úvodním tréninku.

Přes léto si stihl i odpočinout, i když na náladě mu nepřidala jedna věc. Nezahrál si oblíbený fotbal.
„Měl jsem to zakázané
od doktora kvůli předchozí operaci," vysvětlil Rolinek.

Teď již se spoluhráči myslí na nadcházející sezonu. „Ta minulá je varováním. Přišli kluci, kteří nejsou spjatí s atmosférou, která tady v loňském roce byla. Trenér Draisaitl nastavil určitý režim a já jen doufám, že to bude klapat. Mělo by to být hlavně o pokoře a dávání si postupných cílů," uvedl Rolinek.

V minulém týdnu jste měli dobrovolné tréninky na ledě, kde bylo dost plno. Byla znát na týmu už natěšenost?
Nebo se spíše každý bál nejít, aby to pak nedostal sežrat (směje se). Ne, měli jsme opravdu dva dobrovolné tréninky, kdy to bylo trenérům jedno, jestli půjdeme. Sešel se tam vždy celý tým. Bylo nám totiž jasně řečeno, že od pondělí začínáme naplno a nikdo do toho nechtěl skočit po hlavě. Proto jsme si vyzkoušeli brusle, protože nohy na začátku celkem trpí.

Začalo se opravdu zostra. Jaký byl první trénink?
I z hlediště bylo asi vidět, že náročný. Hned jsme do toho skočili naplno bez nějakého zahřívání, což samozřejmě někdy bolí.

Zapadli do týmu noví hráči, třeba trio z Mladé Boleslavi?
Já si myslím, že s tím není žádný problém, v extralize se navzájem různě známe. Kluci se potkávají
i v jiných týmech. Mítinky máme, kabina se určitě dá dohromady.

V minulém týdnu dorazili i dva noví hráči ze zámoří. Co je tady pro ně v začátcích nejtěžší?

Hlavně asi časový posun. Nicholas Schaus už v Evropě hrál, i když samozřejmě česká extraliga je jiná. Pro Alexe to bude asi velká neznámá. Je ještě celkem mladý, bude tady hrát prvním rokem, a tak si musí zvykat úplně na všechno. Jde o to, aby se dobře adaptoval a měl začátky co nejjednodušší.

Změn v týmu nastalo celkem dost. Jak se to projeví na síle Pardubic?
Podle jmen se říká, že bychom měli mít silnější tým. Důležitá je ovšem práce na ledě, aby si vše sedlo. Není to klišé, ale je to zkrátka tak.

Příští víkend už naskočíte do zápasů. Bavíte se už o soupeřích, kteří vás čekají?

Zatím vůbec. Já jen můžu říct i za kluky, že jsme rádi, že takové těžké zápasy budeme hrát. Každého baví, když může nastoupit proti týmům z KHL. Ale teď jsme po těžkém tréninku, další nás čeká, a tak se spíše soustředíme na nejbližší jednotlivé dny.