Třikrát po sobě si Slavia z Pardubic odvezla všechny tři body. Napočtvrté to bylo o chlup horší, získala jenom dva… Sešívaní drželi s třetím týmem tabulky celý zápas krok. Rychle vedli, náskok si vypracovali ještě na začátku poslední třetiny a v sedmé sérii nájezdů rozhodl o jejím úspěchu Vondrka.

Na Kadlecovu přesilovkovou trefu ze 3. minuty odpověděly Pardubice brzy. Při vyrovnání Koláře I na 1:1 se musel slávistický gólman Furch červenat až na zádech.

Borer přihrával z vlastní modré, nejlepší pardubický střelec jeho pas nezpracoval, jenom ho jemně tečoval, jenže brankář hostí zkameněl. Na pohled nevinná žabka mu proskočila do sítě.

Slavii ale laciný gól nepoložil. Až do konce zápasu se odehrávalo drama plné obrovského nasazení.

Minutu před koncem svítil na kostce stav 4:4 a na trestnou putoval domácí bek Havíř. Kouč hostí Růžička si vybral time out, ale jeho svěřenci žádný namalovaný vzorec na ledě nepředvedli. Početní výhodu nezužitkovali ani na začátku prodloužení. Radovali se až po nájezdech.

Pardubice – Slavia Praha 4:5 sn (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0)

Fakta – branky a nahrávky:
4. Kolář I (Borer), 23. Markovič, 43. Buchtele (Kousal), 55. Buchtele (Kousal, Radil) – 3. Kadlec (Valach, Pospíšil), 40. Tomica (Dresler), 43. Tomica (Vondrka), 57. Dušek (Vondrka, Krenželok), rozh. nájezd Vondrka. Rozhodčí: Homola, Polák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5, navíc Pospíšil (SLA) 10 min. a OT do konce utkání. Využití:1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 9 458.