V první půlce duelu Pardubice působily, že v posledním utkání na Spartě chytily nemoc, která způsobuje střeleckou impotenci. Nakonec našly lék a vyhrály po neoblíbených nájezdech.

Po 22. minutách měli domácí hlavy dole, směrem dopředu to byla bída, navíc prohrávali 0:2.
Zlín vedl od 17. minuty, když Tvrdík vyhrál buly a Ondráček puk bleskově napálil do šibenice. Chvíli předtím navíc Čajánek nastřelil tyč. Sičák pak po pauze před vlastní brankou „namazal“ a přečíslení skončilo gólovou trefou Důrase.

„Pojišťováci“ se ze srabu dostali při přesilovce těsně po půlce zápasu. Útočník Kolář střílel, obránce Kolář před brankou tečoval – 1:2.
Pardubický forvard Jan Kolář pak v závěrečné dvacetiminutovce otočil na 3:2. Při své druhé trefě se prohnal kolem beka a střelou mezi nohy procedil Sedláčka. Jenže „ševci“ ožili a do prodloužení poslal zápas Leška.

Rozhodnout musely až penalty. Ty měly stejného hrdinu jako celý zápas Koláře I.

Hlasy trenérů

Pavel Hynek, trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: „Zlín se u nás prezentoval výborným výkonem a defenzivou. Nemohli jsme se do toho dne¨s dostat, měli jsme těžké nohy a hlavně jsme nestříleli. Bylo důležité, že se podařilo proměnit za stavu 0:2 přesilovku. Škoda, že jsme pak inkasovali hodně lacině na 3:3, ale dělba bodů je zasloužená. Za ten druhý bonusový musíme být rádi.“

Rostislav Vlach, trenér PSG Zlín: „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, celkem atraktivní pro diváky, hrálo se nahoru dolů. Trochu nás mrzí, že jsme vedení 2:0 nedotáhli do konce, ale rozdělení bodů bylo zasloužené.“

Pardubice – Zlín 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0)

Fakta – branky a nahrávky: 31. Kolář II (Kolář I, Starý), 45. Jan Kolář I (Koukal), 49. Kolář I (Koukal, Píša), rozhodující sam. nájezd Kolář I – 17. Ondráček (Tvrdík), 22. Důras (Čajánek, Veselý), 51. Leška (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 7 695.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Kolář II, Benák, Borer, Sičák – Kolář I, Koukal, Starý – Markovič, Kousal, Buchtele – Radil, Zohorna, Somík – Půhoný, Nahodil, Nosek. Trenér: Hynek.
PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Galvas, Zámorský, Teařík, Řezníček, Míka, Matějíček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, Veselý – Tvrdík, Vlach, Ondráček – Kucharczyk, Melenovský, Šlahař. Trenér: Vlach.