Vedení města se rozhodlo, že zatím nevyhoví žádosti hokejového HC Eaton Pardubice o finanční podporu projektu Open Air Game, který se uskuteční 2. ledna na plochodrážním oválu ve Svítkově. V tomto unikátním hokejovém mači pod širým nebem změří své síly od 12.30 hodin domácí HC Eaton Pardubic s brněnskou Kometou.

„O podpoře tomuto projektu se budeme bavit až ve chvíli, kdy klub vyúčtuje celou akci. Pokud bude zisková, nevidíme sebemenší důvod, aby město klubu platilo nějaké peníze. Domnívám se, že by bylo velmi předčasné, kdybychom nějaký finanční příspěvek posílali HC Eaton už nyní,“ nechal se slyšet náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber z ČSSD, který je zároveň členem představenstva hokejového klubu.

„Náklady se mají údajně pohybovat kolem patnácti až šestnácti milionů korun. Při návštěvnosti dvaceti až pětadvaceti tisíc diváků by tedy měla být akce zisková,“ poznamenal Jindřich Tauber.

„Vůbec to neberu jako konfliktní téma. Je to běžný postup, kdy oslovujeme subjekty ke spolupráci. Věřím, že vše nakonec dobře dopadne. Je potřeba si uvědomit, že to pořádáme pro toto město a pro tuto zemi. Vždyť šedesát let zpátky zde nic podobného nebylo. Každý si může myslet co chce, ale takováhle událost propaguje nejen samotný hokej, ale pochopitelně celé naše město,“ řekl Deníku generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý.

„Rada města zatím schválila využití konkrétních městských pozemků pro přípravu na akci samotnou. Dala souhlas k uzavření smluv mezi organizátorem akce a Dopravním podnikem města Pardubic, Službami města Pardubic a Městským rozvojovým fondem s tím, že rozsah služeb, které budou společnosti při hokejové Open Air Game zajišťovat, nesmí omezit standard služeb poskytovaných městu a jeho občanům,“ upřesnila pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

TOMÁŠ DVOŘÁK
JAN ŠAFÁŘ