Nástup do práce.
Obhájce extraligového titulu z Pardubic včera naplno zahájil přípravu na nový ročník extraligy.
Pod novým ambiciózním koučem, bez pompézních jmen v sestavě.

„Nazdar chlapi, nechcete mě odnést do kabiny,“ houkl směrem k hloučku novinářů uřícený gólman Adam Svoboda. I když v malé hale ČEZ Areny bylo sotva pět stupňů, hráči do riban napumpovali litry potu.

„Úvodní týden se budeme snažit zapracovat do zátěže, pak odjíždíme na soustředění do Havlíčkova Brodu. Tam už bude objem velký, do tréninků půjdeme s maximálním nasazením,“ líčil bezprostředně po odchodu z ledové plochy nový šéf pardubické střídačky Josef Jandač. To asi Svoboda neměl slyšet. Podle kouče s přezdívkou Mourinho je úvodní týden spíše seznamovací… Prý bude hůř!

První trénink Pardubic před loňskou sezonou?

Pět televizních štábů, davy novinářů, kupa zvědavců. A… Dominik Hašek. Nyní? Kdyby se na tribunce vedlejší haly netísnili pardubičtí dorostenci, bylo by tam pusto a prázdno. Razantní změna zátiší při úvodním tréninku ale nijak nekoresponduje se sílou mistrovského celku.

Pardubice mají i bez Haška a střelce Petra Sýkory sílu. Složily velmi kvalitní celek. Do branky přišel Adam Svoboda, obranu vyztužil pětinásobný mistr světa a vítěz Stanley Cupu František Kaberle, také urostlý slovenský bijec Branislav Mezei. „Obranné řady jsou víceméně postavené,“ spokojeně prohodí Josef Jandač.

A útok? Nahradit Petra Sýkoru bude problém. I trenér by rád přivítal ještě jednoho forvarda. „Ale když se to nepovede, tak si poradíme,“ sebevědomě prohlašuje Jandač podobně jako to dělává madridský Mourinho. Prozatím přišli slovenští útočníci Martin Bartek a Tomáš Sýkora.

Eaton sehraje před startem extraligy třináct zápasů. V druhé polovině srpna se představí na turnaji ve švýcarské Basileji, kde změří síly i s ruským SKA Petrohrad, jenž trénuje Václav Sýkora.

Jízdní řád přípravných zápasů Pardubic:

6. srpna 17.00
Pardubice – Sparta
(Tipsport Hockey Cup)

10. srpna 17.00
Liberec – Pardubice

16. srpna 17.30
HC Mountfield – Pardubice
(Tipsport Hockey Cup)

18. srpna 20.30
Pardubice – Petrohrad
(Basel Hockey Cup)

19. srpna 20.30
Ženeva – Pardubice
(Basel Hockey Cup)

21. srpna
Pardubice – ?????
(Basel Hockey Cup)

22. srpna
Pardubice – ?????
(Basel Hockey Cup)

26. srpna 18.00
Pardubice – Třebíč

31. srpna
Pardubice – ?????
(Tipsport Hockey Cup)

2. září 18.00
Pardubice – Liberec

7. září 18.00
Pardubice – ????
(Tipsport Hockey Cup)

9. září 18.00
Pardubice – ????

Pozn.: Přesný program přípravných zápasů HC Eaton Pardubice se bude odvíjet od konání Tipsport Hockey Cupu.