Třinec jak ho neznáte. Ofenzivní rejdy, dlouhé pobyty v útočném pásmu a otevřená vrata do vlastní třetiny? Zapomeňte. Nejlépe střílející tým soutěže se zaměřil v první řadě na defenzivu a Pardubice převezl. Nasadil beton a slavil výhru 4:2. Oceláři se navíc ani moc nezapotili. Tempo zápasu bylo všelijaké jenom ne závratné.

Náskok ale hosté získali bleskově. Polanský dorážel sám před Růžičkou a chvíli po něm McGregor zakončil brejk dvou na jednoho. Ještě neskončila ani třetí minuta a Oceláři vedli 2:0.

Pardubice sice pobývaly v útočném pásmu často, jenže dlouho jim to bylo k ničemu. Blízko gólové radosti měl v první třetině Bartek, ale nastřelil z úhlu tyč.

Nezvykle tichou ČEZ arénu rozjásal až v 19. minutě Radil, jenž svoji první trefou v sezoně snížil na 1:2.

Pardubice za první dvě třetiny vyslaly na Hamerlíka pomalu třikrát víc střel než Oceláři na Růžičku, přesto mohli hosté po ledě kroužit s úsměvem na tváři. Před koncem druhé části totiž projel celým hřištěm Klimenta a jeho nenápadný pokus skončil v síti. Na tři zásahy tak stačilo Třinci pouhých jedenáct pokusů.

Z facky se „pojišťováci“ probrali až v závěru, když snížil pět minut před koncem Starý. Třinec ale výhru ubránil. Tlaku při power play odolal, pojistku navíc přidal Hořava.

Hlasy trenérů

Pavel Marek, trenér Třince: „Obrovskou zásluhu na našem vítězství má brankář Peter Hamerlík, předvedl fantastický výkon. Vyhrál celý tým, ale podržel nás neskutečným způsobem.

Ladislav Lubina, asistent trenéra Pardubic: „Zápas jsme bohužel začali tak, jak se tady už pomalu začíná stávat tradicí, prohrávali jsme brzy 0:2. Pak jsme do utkání dali bojovnost, tlak a střelbu. Bohužel nám ale chybělo štěstí, abychom zápas aspoň srovnali.“

Pardubice – Třinec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Fakta – branky a nahrávky: 19. Radil (Zohorna, Benák), 56. Starý (Kolář I) – 3. Polanský (Cartelli), 3. McGregor (Rufer, Ostrížek), 38. Klimenta (Hrabal), 60. M. Hořava (Zíb). Rozhodčí: Kalivoda, Blecha – Bádal, Barvíř. Vyloučení: 3:6, navíc Kočí (PCE) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 7 685.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (41. Koutský) – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer – Kolář I, Koukal, Buchtele – Bartek, Kousal, Starý – Radil, Zohorna, Nosek – Půhoný, Nahodil, Drtina. Trenér: Hynek.