Pardubice – Karlovy Vary 2:3 po prodloužení

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 0:1

Muž zápasu: Píša Aleš

Branky a asistence: 19. Somík (Snopek, Pivko), 60. Píša (Pivko), 65. Prošek (Skladaný, Pech) – 9. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 25. Řezníček (Skuhravý, Košťál). Rozhodčí: Kubeš – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 3:7, navíc Snopek 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 8930.

Jak už bývá při zápasech v ČEZ Areně tradicí, první branku střílí povětšinou hosté. Stejně se zachovali i hokejisté Energie. Při prvním vážnějším výpadu se střelou z kruhů prosadil Košťál. Moeller srovnal minutu před závěrem úvodního dějství. V přesilové hře vypálil od modré Snopek, jehož střelu ideálně tečoval Somík.

Na začátku druhé části přinesla hodně vzruchu akce Kristka. Ten blafákem překonal Lašáka, který ovšem předtím posunul branku. Nejistý sudí Kubeš gól nejprve uznal, ale vzápětí jí po konzultaci s videorozhodčím odvolal. Už regulérní branku vstřelili hosté za dvě minuty. V dvojnásobné početní výhodě Řezníček prostřelil Lašáka, který v tu chvíli neměl hokejku. Pardubice pak pohrdly stejnou početní výhodou. Ta trvala dokonce dvě minuty, ale v jediné šanci Mensator vychytal Koukala.

Závěrečnou část odstartovala obří šance Koláře I., který sám před Mensatorem vysoko přestřelil. Domácí vytrvale tlačili, ale na skvěle oraganizovanou defenzivu hostí vyzrál až Píša…

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Zohorna, Tvrdík, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Pech, Skladaný – Procházka, Kristek, Sailer – Zucker, Dej, Zaťovič – Hluchý. Trenér: Paleček.