Ani jednou se v klubové historii se nestalo, že by Pardubice za stavu 2:2 pátý zápas play off prohrály. Výjimečná bilance platí i dál. Nad Vítkovicemi vyhrály 6:0 a získaly mečbol. Čtvrtfinálovou sérii mohou ukončit v neděli v Ostravě.

Základ k na pohled pohodové výhře položil brankář Růžička. Ten jakoby nechal svoje místy nejisté zákroky někde na dálnici mezi Ostravou a Pardubicemi.

V pátém zápase chytal báječně, třeba jenom během druhé třetiny zlikvidoval 14 střel. Několikrát ukázal i velký klid, když puk vyklepal z rukavice a rozehrál. Poprvé výrazně zastínil vítkovického Šindeláře.

Toho hlavně trápila pardubická „Legie zkázy“.

Ano, už jim to zase šlape.

Po zotavení Elkinse se už v minulém utkání dala dohromady mezinárodní lajna s Bartekem a Somíkem. Teď zazářila.

Díky jejich práci vedly Pardubice v půlce utkání 2:0.

Domácí měli vynikající vstup do zápasu, na takovém kolotoči Vítkovičtí ještě v letošním play off neseděli. „Pojišťováci“ jim motali hlavy celých prvních dvacet minut.

Z obrovského tlaku rezultoval jediný gól. Na zadní tyči číhal Bartek, kde ho našel Somík.

Druhý zásah přidala sehraná trojka ve 32. minutě, když Borer vypálil směr chumel před bránou a trefil Elkinse.

Klíčový třetí zásah měl na svědomí Jan Kolář. Po Benákově pasu pádil sám na bránu, byl faulován a dostal reparát v podobě trestného střílení. Šindeláře si vychutnal blafákem do bekhendu.

Na začátku třetí části přidal čtvrtý gól Starý a bylo hotovo. Rozdíl ve skóre už pak jenom narůstal. Střelec Bartek si vychutnal skvělý zápas a zkompletoval hattrick.

Pardubice – Vítkovice 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Fakta – branky a nahrávky: 11. Bartek (Somík), 32. Elkins (Bartek, Borer), 37. Kolář I z tr. střílení, 41. Starý (Kočí, Píša), 53. Bartek (Borer, Somík), 55. Bartek (Elkins, Somík). Rozhodčí: Minář, Pešina – Horinek, Lhotský. Vyloučení: 4:6, navíc Szturc (VIT) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 9 754. Stav série: 3:2.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Semorád, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Zohorna, Rákos. Trenér: Hynek.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Punčochář, Kudělka, Sedlák, Sloboda, Voráček, Koma – Ujčík, Burger, J. Káňa – Pohl, Strapáč, Klimek – T. Káňa, Húževka, Sýkora – Šedivý, Štefanka, Szturc. Trenér: Trličík.