Extrémně vyrovnaná bitva ze druhého čtvrtfinále pokračovala i v Ostravě.

Vypadalo to, že Pardubice mají výhru v kapse, domácí fans už opouštěli ve velkém stadion. Jenže se zase svižně vraceli zpět.
Deset sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal šťastně Štefanka na 2:2. Jeho nahození od mantinelu propadlo Růžičkovi do branky.

Rozhodovat musely až nájezdy, v nichž Pardubice znovu ostrouhaly a prohrály 2:3.

„Pojišťováci“ si znovu užívali kříž s Málkovou dvojkou Šindelářem. Vítkovický gólman zlikvidoval v první třetině sólo útočníka Koláře, ve druhé si poradil s forhendovým blafákem Kočího. Dvě minuty před koncem na něho pelášil samotný Koukal, jenže přestřelil.

Do vedení se dostali domácí díky spolupráci Burgera s Ujčíkem. První v 15. minutě úřadoval za brankou, druhý nikým nehlídán pálil z hranice brankoviště.
Dvojice domácích veteránů dostávala hodně prostoru. Při přesilovkách pomalu neopouštěla led, ale další jejich šachy si už Pardubičtí pohlídali. close zoom_in

Koukalova první formace si nechala velké chvíle na začátky druhé a třetí třetiny. Nejdřív překonal Šindeláře Koukal, po něm Starý. Pardubice vedly 2:1 a od výhry je dělily jenom sekundy.
Čas 59:50 jim bude před očima svítit ještě hodně dlouho. Místo oslav vítězství inkasovaly a po nájezdech prohrály.

Trenéři tentokrát sice nechali v brance Růžičku, jemuž se povedlo vychytat Ujčíka. Jenže ho překonali Šedivý s Burgerem a na pardubické straně byl jediným úspěšným střelcem Bartek. Šindelář tak Východočechy vychytal podruhé za sebou.

Hlasy trenérů

Zdeněk Moták, asistent trenéra Vítkovic: „První třetina byla z naší strany dobrá. Druhá třetina nám ale nevyšla, soupeře jsme pouštěli do přečíslení a dost nás držel brankář Šindelář. Ve třetí třetině jsme dostali gól od neobsazeného hráče při přesilovce. A vyrovnání deset sekund před konce? Byl to gól vůle, bojovnosti a touhy jít za vyrovnaným stavem. Na nájezdy máme tři velmi dobré exekutory, navíc nám je Malič (Málek) i Šindy (Šindelář) chytají spolehlivě.“

Ladislav Lubina, asistent trenéra Pardubic: „Do třetího utkání jsme nastoupili trochu hůř než jsme očekávali, nešly nám nohy. Od druhé části jsme se dali dohromady a předváděli velmi dobrý výkon, prohrát jsme si nezasloužili. Po vyrovnaném prodloužení jsme padli podruhé za sebou na penalty. Zítra prostě musíme rozhodnout v základ hrací době.“

Vítkovice –  Pardubice 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Fakta – branky a nahrávky: 15. Ujčík (Burger, Káňa J.), 60. Štefanka (Sloboda), rozhodující sam. nájezd Burger  – 21. Koukal (Starý, Kolář II.), 43. Starý (Koukal, Kolář I.). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 9 035 . Stav série: 2:1.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Punčochář, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Voráček – J. Sýkora, Húževka, T. Káňa – Ujčík, Burger, J. Káňa – Pohl, Štefanka, Klimek – Šedivý, Strapáč, Szturc.  Trenér: Trličík.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  Růžička – Píša,  Kočí, Sičák, Borer, Havíř, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Rákos – Bartek, Markovič, Somík – Radil, Kousal, Buchtele.  Trenér: Hynek.