Pardubický útočník MARTIN BARTEK znovu zazářil. Vítězný gól vstřelil minule proti Třinci, svůj tým postrčil ke třem bodům i v Chomutově.
Ve 47. minutě procedil brankáře Milana Řehoře a s rukama nad hlavou odjel k pardubické střídačce. Gól!

Jenže chyba, žádný z mužů v pruhovaném ho neviděl. Puk za čárou dokonce nespatřil ani rozhodčí u videa. „Když jsem střílel, viděl jsem, že se mi podařilo trefit tu gumu za tyčkou. Proto se to tak odrazilo," stojí si za svým slovenský kanonýr, že gól měl platit. „Nerozumím tomu, proč nebyl, videorozhodčí asi neměl k dispozici odpovídající záběry," krčil rameny útočník.
Nedalo se nic dělat. Žádný náskok, na kostce svítilo dál 2:2.

Bartek ale udržel koncentraci. Vzteklé štípání hokejky? Spílání sudím do zvířat s rohy? Ne. Sice se mračil, ale připravil se na  další vhazování. Vyplatilo se, Chomutov udělal hrubku v rozehrávce a puk se ke slovenskému snajprovi dostal znovu. Našel škvíru mezi Řehořovými betony a tentokrát už puk viděli za čárou všichni.

Od jeho neuznaného gólu uplynulo pouhých 10 vteřin. „Bylo to štěstí, že to takhle vyšlo," usmíval se jenom Martin Bartek.
„Přišlo mi, že chtěl střílet nahoru a střela mu nějak sjela," komentoval vítězný gól Východočechů domácí brankář Řehoř.
Pletl se. „Tak to mi nesjelo ani náhodou. Puk skákal a přesně mezi nohy jsem taky mířil," opravil ho pardubický útočník.