V úvodních dvou zápasech měli útočníci hody a brankáři opouštěli kolbiště v depresi. V Pardubicích padlo celkem dvacet branek.

A ve třetím zápase? Pouhé tři!

„Je to logické vyústění předchozích utkání. Myslím, že jsme k tomu dost přispěli my, jelikož jsme do Brna přijeli s jinou taktikou. Obrana středního pásma dominovala,“ prohlásil druhý pardubický kouč Ladislav Lubina.

Podobný názor měl i brněnský protějšek Lubomír Oslizlo. Také Kometa se nepouštěla do útočných eskapád. Zaklínadlem duelu číslo 3 byla bezchybná defenziva.

„Nikdo nechtěl udělat hrubku, první třetina byla velice opatrná. Proto padlo tak málo branek,“ říkal.

Brno otevřelo ofenzivní stavidla až za stavu 0:1. Ve třetí třetině ji nastartoval vyrovnávací gól Jakuba Svobody ze 47. minuty.

„Hned poté jsme měli dvě, možná tři vyložené šance a pak Hynek Zohorna definitivně rozhodl. V závěru ještě předvedl Jiří Trvaj parádní zákrok. Vydřeli jsme to. Tak se má hrát play off,“ pochvaloval si Oslizlo.

Pardubice měly pech. Za vedení 1:0 měly několik šancí tenký náskok pojistit, ale v zakončení selhaly. To je stálo zápas.

„Odehráli jsme dobré utkání, dostali se do vedení. Bohužel z několika dobrých příležitostí jsme nebyli schopní odskočit na dvoubrankový rozdíl,“ litoval Lubina.

Brněnští přišli v utkání o produktivního útočníka Tomáše Svobodu (záda), jen se sebezapřením dohrál Radek Dlouhý.

„On nás se říká, jak všechny mydlíme a přitom máme nejvíce zraněných. Uvidíme, jak to s Tomášem bude. Odjel na rentgen,“ postěžoval si Lubomír Oslizlo.